Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol lehet kapni 19x19-es...

Hol lehet kapni 19x19-es zártszelvényt?

Figyelt kérdés

Leginkább alumínium vagy rozsdamentes anyag érdekelne! Igazából ez Angliában szabvány, ezért itthon nem is találtam neten olyan oldalt, ahol ezt forgalmaznák.

Az is jó lenne, ha valaki ilyet készítene! De fontos, hogy ne horribilis áron. Nekem mindössze 6 méterre lenne szükségem!



2015. okt. 29. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szóval 3/4" (coll, zoll, hüvelyk).


Amennyire én tudom, illetve láttam most egy kis keresgéléssel, rozsdamentes acél zártszelvényből ne is keresd: az angol oldalakon is csupa metrikus méret van az RHS menüpontok (rectangular hollow section) alatt.

Aluból esélyesebb, de errefelé azt sem igazán találtam.


Mihez kell? Mármint nem indiszkrét akarok lenni, csak elég közel van a 20*20-as méretben.


Mert nekem úgy tűnik, hogy bárhova fordulsz, itthon colos méretű zártszelvény csak horror áron lesz. Hacsak nincs ismerős, akinek hazafelé felférne egy szál a teherautójára. (Utóbbiban mondjuk még az gyönyörű, hogy ahol néztem 2500 és 5000 mm-es szálakban árulják, szóval a 6 métert egy szál sehogy sem adja ki.)

2015. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál!

Van egy horgász fotelom, aminek a lábai ilyen méretben vannak, de túl rövid minden lába! Sajnos a 20×20-as nem jó! :(

2015. okt. 29. 22:25
 3/5 kovpet ***** válasza:
Fényképet plz. Kizárt, hogy ennyi számítson.
2015. okt. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most sajnos nem tudom lefényképezni, de garantáltan ennyit számít! Ezek a fotelek a horgászszékek közül a legjobbak, nem lötyögnek, tökéletesen illeszkednek. Először én is belepróbáltam volna 20-as zártszelvényt...

Nem semmiért kell nekem a 19-es...

2015. okt. 31. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Aha, értem már.


És kívülről, nagyobb méretben rátenni a toldást? Szépnek nem szép, de legalább elkészíthető.

25*25-ös zártszelvény (ez létezik aluban is!), 3-as falvastagsággal kiadja a nagyjából 19 mm belső átmérőt. Ráhúzod, ha kell igazítod, átfúrod, átmenő csavarral rögzíted (vehetsz rozsdamenteset is, hogy ne legyen csúnya amikor nekiáll rozsdásodni, esetleg érdemes lehet 2 darab csavart megkockáztatni lábanként), az aljába 25*25-ös műanyag dugó (ilyet árulnak a zártszelvényes boltok, jellemzően feketében) és kész.

Azért nem belülről (ugye van 15*15-ös szelvény is), mert akkor túl kicsi felületen fogja nyomni a talajt és besüllyed.

Ha összerakás előtt a toldat felső peremét 45 fokban reszelővel leszeded, akkor sérülést sem fog okozni.


Mondjuk ahogy látom 9000 forint környéke egy szál: nem kevés, te tudod megéri-e.

2015. okt. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!