Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az asztalosok mit kezdenek az...

Az asztalosok mit kezdenek az apróbb darab maradék faanyaggal?

Figyelt kérdés
Csak barkácsolgatok, és rengeteg kisebb, különböző méretű maradék fadarab keletkezik, amik még használhatóak. Mit lehet ezekkel kezdeni? Az asztalosok hogyan csinálják? Félrerakják, hogy majd biztosan jó lesz valamire, és felhasználják? Ha igen, akkor hogyan tárolják?
2015. okt. 31. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
A semmire nem jót eltüzelik, régen konyhai tűzhelyben azt használták nyáron is. Nagyapám egy kis nyárikonyhát épített belőle, ami még vakolva is volt kívül-belül.
2015. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én ismerőseim eltüzelik.
2015. okt. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Én is barkácsolgatok. A használható darabokat félreteszem, úgyis kelleni fog, a többit elégetjük. Bográcsozás által, mivel a házban nincs kémény, villannyal fűtünk.


Ha nagy műhelyem lenne, elférne benne a maradék. Nekem semekkora nincs, a fa egy része a pincében van, más része kinti tárolóban vagy a teraszon ládákban. Nyilván megoldja az ember valahogy, a gipszkartonnal, bútorlappal nehezebb, annak muszáj a házban lenni.

2015. nov. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Én gyűjtögetem egy ideig. Aztán mikor elgurul a gyógyszer, mert nem tudok megmozdulni a műhelyben, akkor megy minden a tűzre. Persze másnap tuti, hogy olyan darabka fog kelleni, amiből előző nap egy zsákkal nyomtam be a kazánba, de ha nem égetem el, biztos, hogy kétezerhatvankettőig nem lenne rá szükség. Ez ilyen mörfitörvény, és ördögi kör keveréke dolog. Ha van helyed, tárold el nyugodtan, mert kerülgetni kell ugyan, de enni még egyszer sem kért. Az ilyen fadarabkák meg elheverésznek bárhol, a lényeg, hogy lehetőleg száraz hely legyen.
2015. nov. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mrtechnikus válasza:
Bútorlappal biztos tuti a bográcsozás! =)
2016. febr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!