Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megoldható valahogyan házilag,...

Megoldható valahogyan házilag, hogy ne izzadjon a vécé tartály?

Figyelt kérdés
Amióta álmennyezetet szereltünk és a nyílászárót műanyagra cseréltük, elkezdett izzadni a vécé öblítőtartálya. Sajnos kb. 6-8 éves modell, a teteje nyitott és nincs benne polisztirol. Ha vennék egy tábla 1 centis hungarocellt és belülről kibélelném, az érne valamit? A Geberit tartályokban egy darabból van a szigetelés. Vagy ne szenvedjek vegyek inkább egy újat?

2015. nov. 11. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából 10k Ft egy új tartály.

Tényleg neki akarsz állni barkácsolni? :)

2015. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról, hogy házilag nagyon kevés eséllyel tudod sikeresen megoldani a problémát.
2015. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elvben úgy megoldható.
2015. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Nem fog izzadni ,ha tartályt is körbe tekerted olyan anyaggal ,amin a pára nem csapódik le .Nem a tartály az oka ennek .Látod a másik tipusú is le van szigetelve külsőleg .
2015. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 homo ludensz ***** válasza:

Gondolom azért izzad a tartály mert hidegebb benne a víz mint a wc. levegője. Az álmennyezet és a műanyag nyílászárók miatt erősen korlátozott a légáramlás,bár a nyílászárókon elvileg van szellőzőlyuk. Nálunk is azok vannak.

A tartályt kívülről is lehet ízlésesen szigetelni hungarocellel csak a megfelelő ragasztót válaszd ki és ügyelj a leszabásra. A wc. általában nem társalgó és nem szépségszalon. Nekünk Dömötör tartály van és újabban már a fűtés sem lett bevezetve a fűtéskorszerűsítésnél. Én ventilátort tervezek amely a villannyal együtt kapcsol.

2015. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ennyire nem volt érthető, amit írtam?? Azt ugye senki nem gondolta komolyan, hogy kívülről szeretném szigetelni a tartályt? Mekeleknek tényleg ne nézzetek! Belülről szándékoztam, hogy szilikonnal ráragasztom a belső falára, csak azt valahogy úgy kellene megoldani, hogy ne szivároghasson be a víz a műanyag és a hungarocell közé. Ha pedig nem sikerül, akkor adtam a sz@rnak egy pofont. A vécé nekünk külön helyiség, és természetesen van fűtés benne. Az is benn van a pakliban, hogy újat veszünk, aminek a teteje zárt.
2015. nov. 12. 09:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Pontosan, hogy érthető volt, legalábbis számomra. Ezért is válaszoltam rá azt, hogy házilag kicsi az esélye, hogy meg tudod oldani. Valahogyan lehet, hogy rá tudnád ragasztani belül a nikecellt, de kizárt dolog, hogy annyira tökéletesre sikerüljön a ragasztás, hogy ne jusson be alá a víz. Ha pedig bejut, ugyanott vagy, ahol voltál.
2015. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kb lehetetlen.

De csináld. Külön poén lesz, ha a szétszakadt hungarocell megakad a lefolyócsőben. :D

2015. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!