Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nikecell vágó géphez milyen...

Nikecell vágó géphez milyen trafót érdemes használni?

Figyelt kérdés

Házilag szeretnék csinálni ilyen gépet, építkezésen már láttam hogy egy ember ilyen házilag készített gépet használ, és jól működött neki, csak nem kérdeztem rá a trafó részleteire. A szekunder oldalnak milyennek kell lennie amper, volt, watt szempontjából?

(max 20-as anyagot eltudjon vágni, és a keményebb xps lapot is)



2015. dec. 3. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy milyen ellenállás huzalod van. de alapvetően 12-24-42V-os transzformátorokkal megoldható. A teljesítmény a fűtőszál hossza, vastagsága stb függvénye. valamint ilyesmihez eleve biztonsági transzformátor kell,

[link]

2015. dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én egy régebbi típusú Einhel hegesztő trafóból csináltam ilyen vágó gépet :)

levettem az ampert minimumra, és a bringákhoz (fékekhez) használatos vastagabb acél bovdent használok "vágónak"

próbálkoztam hagyományos 12V-os trafókkal, volt egy toroid trafóm, ami 250W/12V teljesítményű volt, de nem bírta sokáig a terhelést, túlmelegedett és tönkre ment.

aztán volt egy régebbi típusú 12V-os akku töltőm, ez bírta volna a kiképzést, csak sajnos ez felett meg az idő járt el, és szintén kuka.

utána szereztem ezt a gagyi Einhel trafót(10 ezerért), ebben az a jó, hogy levettem az ampert minimumra, és tökéletesen üzemel a 130 centi hosszú bovdennel.


külön csináltam a vágónak egy asztalt, és egy sínrendszert amiben a keretbe foglalt megveszített bovden tud csúszni akadálytalanul.

ez úgy néz ki mint egy keretes fűrész, csak a fűrészlap helyett itt bovden van, és a keret sem fából, hanem 1/4 colos csőből van, ez csúszik a sínben.

így akár 30 centi vastag, 125 centi hosszú szigetelő anyagot is el tudok vele vágni.

ahogy bekapcsolom a trafót, másodpercek alatt elkezd vágni, és a sínben pedig súlyánál fogva mint a vajat úgy szeli az EPS lapot (XPS-t is) .

direkt úgy csináltam meg, hogy teljesen derékszögű vágásokat lehessen vele csinálni.

van egy ütköző az asztalon, annak neki teszem a lapot, és arra merőlegesen helyezkedik el a sínrendszerben csúszó megfeszített bovden.


saját tapasztalatom a következő volt ami esetleg jól jöhet ha ilyet akarsz csinálni.

a melegedés miatt a bovden hajlamos "belógni" mert a hirtelen melegedéstől akár fél centit is nyúlhat, így eléggé meg kell feszíteni a keretben (mint ahogy a fűrészlapot is szokás), hogy ezt a nyúlást kompenzálni lehessen.

eleinte a laza bovden miatt elég pontatlan vágásokat tudtam csinálni, de mostanra ezt már sikerül megoldani.

a másik pedig, hogy mindenképp a trafó betápját érdemes kapcsolni, tehát a hálózati feszültséget, mert a letranszformált gyengeáramot a kapcsoló nem bírta, mindig elolvadt a nagy terhelés miatt.

így megoldottam, hogy a 220V-ot kapcsolom inkább, talán így még biztonságosabb is.

remélem tudtam segíteni, sok sikert a bütyköléshez! :)

2015. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek, ment a zöld pacsi! :)
2015. dec. 5. 17:09
 4/4 anonim ***** válasza:
fent említett feszítést megoldhatod egy betoldott rugóval, így mindig feszes marad a szál. persze ez anyag függő
2015. dec. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!