Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vettem holker díszlécet 18...

Vettem holker díszlécet 18 métert,2 méteres egy szál. Meg kéne feleznem őket a könnyebb felragasztáshoz? Eléggé hajlanak. Egyedül vagyok nincs segítségem :/

Figyelt kérdés

Valamint van egy olyan sarok ami kb 135 fokos, meg egy kb 120 fokos oda hogy lőjem be a díszléc vágási szögét? Van egy Stanley gérvágó ládám, az jó hozzá? A másik három sarok az már 90 fokos.


[link]



2015. dec. 3. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyedül is feltudod ragasztani, nem fog eltörni! A a 135°-a 120° pl 2 darabból, felrakod a hézagot kinyomod festhető szilóval- azzal ragasztod a díszlécet is!
2015. dec. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak mire a közepét felnyomom, aztán lemászok a létráról arrébb teszem hogy az egyik szélét is felnyomjam majd noymni, így a másikat is, addig nem engedi el a ragasztó? Mennyi ideig kell nyomni?
2015. dec. 3. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Kicsit laza fa kettes létra, és nem kell leszállni róla :) Persze tudom, aki nem festő, ritkán tanulja meg. Először egyébként csak ki kéne csapni a helyét a díszlécnek, egyszerűbb, mint szemre dolgozni. Utána tudod mihez igazítani, a ragasztó pedig nemigen engedi el, amíg arrébb mész. De ha van két létra, meg egy 2 méteres palló, akkor állványt is tudsz csinálni. A gérvágó jó, de ha lehet, akkor éles tapétázókéssel vágd el, mert fűrésztől kicsit morzsolódhat a széle.
2015. dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy 2 méteres szálat középről megfogsz nem esik le, én nem vagyok nagy darab de ha széttárom a kezeim szerintem több mint másfél métert még meg tudok fogni, úgy már oda is ragad, ha tudsz menni létrával és van olyan létrád amivel lehet akkor még könnyebb, le sem kell másznod. De ha minden kötél szakad fúrsz kb 3 tiplit (6-ost vagy 8-ast) oda ahova a léc takar majd, nézel olyan csavart ami nem lyukassza át teljesen a díszlécet, levágod a fejét, betekered egy fogóval a tiplibe, és rá lehet szúrni a lécet, meg persze a ragsztó is fog tartani.
2015. dec. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából a fal tapétázva van, de a plafontól lefele kb 35cm-ig nem, és a tapéta felső része ilyen barna szalaggal van vízszintesen végigragasztva az egész szobában és arra gondoltam, hogy onnan felmérem vonalzóval a díszléc aljáig a vonalat aztán úgy igazítom fel, hogy ne kelljen kicsapót vennem. De elég hepehupás is a fal teteje...meg ez az a régi fajta ház ahol a holkert örösüveggel csinálták sajna, nagyon ronda.
2015. dec. 3. 16:18
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval húzogatok kis vonalakat amiket aztán összekötök vízszintesen és végig ahhoz fogom illeszteni a díszlécet az egész szobában.
2015. dec. 3. 16:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Kicsapózsinórt már kapsz 2000Ft-ért, és ahhoz van krétapor is. Én nem kínlódnék ennyit, mert mire összekötögeted a létrán, lemegy a nap. Két szöggel egyedül is be tudod állítani, és kész. Utána lesz kicsapód, ami minden tapétázásnál, festésnél jól fog jönni.
2015. dec. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!