Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vasrózsát készítek. A szára...

Vasrózsát készítek. A szára 5,5mm átmérőjű, a levelek, szirmok 0,5mm vastagságú lemezből vannak. Hegesztésen kívül mivel rögzíthetném?

Figyelt kérdés
Sajnos senki se vállalja el a hegesztést, így teljesen tanácstalan vagyok. Esetleg valamilyen ragasztót vagy más módszert tudnátok ajánlani?

2015. dec. 10. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:

hogy készíted? kovácsolod?


Esetleg szegecselhetnéd... bár lehet rossz tanács

2015. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]

Így csinálom.

2015. dec. 10. 21:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Van fémragasztó:

[link]

2015. dec. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor veszek ragasztót.
2015. dec. 10. 22:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha gondolod meghegesztem neked awi-val csak hozd el nekem.

Budapesti vagy?

2015. dec. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként keményforrasztás(800C°) is szóba jöhet,elég hozzá egy erős PB gázforrasztó és egy jófajta kemyényforrasztó pálca
2015. dec. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Vidéki vagyok, úgy 4 óra vonattal Budapest, de köszi. :)

Az a baj, hogy szinte semmi eszközzel vágtam neki. Forgácsoló tanuló vagyok, de se a suliba, se a gyakorlati helyre nem lehet vinni saját anyagot, itthon a panelban pedig kb. semmi sincs. Szóval a kemény forrasztás se jöhet szóba. Nem lesz a legszebb, de marad a ragasztó.

2015. dec. 11. 07:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Én anno fémből megöntöttem a rózsát, igaz kisebb méretben, de szép lett. Vannak fémragasztók is, de jobban jársz valami forrasztóval, vannak impulzushegesztők is amivel meg lehet még csinálni. Ehhez utána kell járni hogy egyáltalán lehetséges e, és hogy anyagilag mennyi lenne.


Tehát ha jól értelmezem meg van a szár és a szirmok, már csak össze kell őket rögzítened. Figyelj ha hegeszted forrasztod úgy is el kell majd dolgoznod a helyét, mert valamennyi anyagfelesleg marad. Szóval próbáld meg a saját kézügyességeden alapulva, akár egy ívhegesztővel, vagy lánggal. Gondold át. Ha van valami fejlemény szívesen nyugodtan írhatsz akár privátot, vagy ide is, kíváncsi vagyok hogy készíted és hogy néz ki.

2015. dec. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Epoxi ragasztó lett belőle. Mivel a szirmok a tetején fel lesznek hajtva, az alja le, ezért nem fog látszani a ragasztó. Pici L alakú lemezek fogják oda a szárhoz. Elég kókány, de barátnőm csak fog neki örülni. :D A levelek lesznek csak csúnyák, de nem lesz olyan vészes. Ha kész dobok képet.
2015. dec. 11. 13:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek én is csináltam sok fémrózsát, fémből megöntve. Sajnos nem értékelte eléggé ahhoz hogy velem is maradjon.
2015. dec. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!