Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pc tápegységet eltudom indítan...

Pc tápegységet eltudom indítani ez eddig oké, de ha összeérintem a két kábelt sárga+fekete akkor szikrázik és leáll hogyan lehetne megcsinálni hogy ne álljon le mit kellene kiszedni belőle?

Figyelt kérdés
2015. dec. 11. 18:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

rövid zárlat elleni védelemmel van ellátva, azért áll le.

ezt te nem fogod tudni kiiktatni....

2015. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
és mégis hogy lehet? valami rajz vagy megoldás?
2015. dec. 11. 20:06
 3/20 anonim ***** válasza:

Nézd, a rövidzárlatot sehol nem díjazzák, mert nagyon nagy zárlati áram keletkezik ekkor. Ha ugyanezt a lakásban csinálod valahol, akkor a biztosíték leold. Különben a fejlődő hőtől kigyulladnak a vezetékek szigetelései, illetve megolvadna a fém is, és tűz keletkezne.


Mi okból szeretnéd a PC tápegységét arra kényszeríteni, hogy zárlati áram folyjon át rajta?

2015. dec. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
egy ventilátort köss közé
2015. dec. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
akkor most tudtok válaszolni normálisan a kérdésemre vagy nem ?
2015. dec. 12. 15:19
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem kell összeérinteni a sárga (+12V) és fekete (GND) kábelt, mert akkor sokkal nagyobb áram folyna, mint amit a táp képes lenne elviselni, ezért tönkremenne. Ezt a védelmet nem szabad kiiktatni (és nem is könnyű, mert akkor alaposan át kéne bolygatni a tápot), mert akkor dobhatod a tápot a kukába.


Ha tápegységként akarod használni, akkor egyedül a zöld vezetéket kell testre kötni, akkor elindul, és utána tudod a különböző feszültségeket használni. Ha 12V kell, akkor a fekete és sárga, ha pl 5V, akkor a fekete és piros. De ezeket nem összeérinted, hanem ide kötöd a fogyasztódat.

2015. dec. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

én eleve azt nem értem, minek kell rövidre zárni egy PC tápot?

mi a jó abban?

2015. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
én tudom hogy melyik színből mennyi áram jön, akkor nem babrálom meg, forrasztáshoz jó lett volna...(pillanatforrasztó elv)
2015. dec. 12. 18:19
 9/20 anonim ***** válasza:
A pillanatforrasztó egyáltalán nem így működik. Forrasztáshoz meg éppen jó lehet a táp, csak egy 12V-s fűtőbetétű páka kell hozzá.
2015. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem így működik de az áramerősség elég
2015. dec. 12. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!