Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek ez a motor jó lenne?

Szerintetek ez a motor jó lenne?

Figyelt kérdés

ezt szeretném megcsinálni de olyan motort nem találtam amilyen a videóban van, ezzel meg lehetne csinálni?motor: [link]



videó: https://www.youtube.com/watch?v=3X8Uf4rAEDk



2015. dec. 12. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:

A kínai motor aliexpresszes honlapján nem látom a teljesítményt - de abból kiindulva, hogy a videóban lévő motornak 6 mm-es a tengelye, a linkelt motoré meg kb. feleakkora gondolom kisebb a teljesítménye. Nem is beszélve arról, hogy a videóban lévő motor majdnem 300 gramm, a kínai meg 47 gramm.

Szóval jóval kisebb teljesítményű ami az első linken van.


A videó elején ott van a leírásban a motor típusa, arra keress rá, meg fogod találni az adatait. Ha valami hasonlót akarsz építeni, akkor hasonló paraméterekkel rendelkező motorban is kell gondolkoznod.


A teljesítmény és a tengely átmérője mellett van ott egy rakat paraméter. Én nagyon amatőr vagyok elektromosságból, de feltételezem azok sem elhanyagolhatóak, pl. a fordulatszám változás nagysága 1 Volt feszültségváltozás hatására - mert ha ez túl nagy érték, akkor nem fogod tudni (vagy csak nagyon komplikált vezérléssel) szabályozni a motor fordulatszámát és azon keresztül a "jármű" sebességét.

2015. dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi odafigyelek arra amit mondtál
2015. dec. 13. 12:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki hasonló motort nem tudna linkelni?Mert én olyat ami a videóban szerepel nem nagyon találtam.
2015. dec. 13. 12:35
 4/6 anonim ***** válasza:

A hobbyking.com oldalon van ugyanaz a motor, igaz tizenkétszer annyiba kerül, mint a linkelt (kb. 3 euró és 36 euró):


[link]


Tudod, hogy ha én gondolkodnék ilyenben, akkor mivel kezdeném? Felmérném, hogy mi az anyagi keret és számolgatással. A motor csak egy komponens, akksi (amihez töltő is kell!), vezérlés, hajtás. Nagyjából meghatározni milyen sebességgel lenne használható, az elkészíthető áttétel, a motor, a fordulatszámszabályzás ismeretében átgondolni milyen motorra lenne szükség. Az áramfelvételből közelítőleg látható adott akksival mennyit tudnál vele megtenni, érdemes-e egyáltalán belefogni az építésbe.


Én inkább elektromos fórumon olvasgatnék és kérdeznék (ha már olvastál, konkrét kérdésben szívesebben segít bárki, mintha csak azt mondod, hogy elektromos rollert akarok építeni, itt egy videó róla, mit csináljak).

Például a hobbielektronika.hu oldalon, sőt van ott direkt rolleres téma:


[link]

2015. dec. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*csúszott a szövegbe egy logikai hiba, de azért érthető gondolom. :)
2015. dec. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen érthető köszönöm szépen a választ
2015. dec. 13. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!