Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Különböző anyagok fúrása...

Különböző anyagok fúrása hogyan? (Fém! )

Figyelt kérdés

Kíváncsi volnék hogy különböző anyagokat hogyan érdemes fúrni. Acélokat (rozsdamentes, ötvözetlen szerkezeti acél) , alumínium. stb.

Mikor mennyi kenőanyagot használni, átmérőtől, anyagtól függően mekkora fordulatot megválasztani. Keresgéltem neten, de nem találtam szakirodalmat.



2015. dec. 13. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A szabály hogy kis lyukat gyors fordulaton,nagy lyukakat lassan fúrunk. Kenőanyag mindig szükséges,minden fémnél minden méret osztálynál.

Nem kell magyarázni hogy szívós anyagokat prémium fúrószárral szükséges fúrni. Azaz pl K1 anyagot nem fogsz praktikeres fúrószárral kifúrni az életben. Kobalt ötvözetű HSS szerszám acél ára nem nem olcsó


Sajnos tele van a piac hamis minőség jelzésű,titán bevonatú" ,meg kobalt bevonatos" baromságokkal amik viszonylag olcsó fúrószárak,de felét sem tudja az igazinak.


Ezenkívül meg kell említenem a fúrószár élezésének fontosságát !! Ezt elmagyarázni nem lehet,csak szakitól eltanulni.A Gépi fúrószár élező fabatkát sem ér,így keress valakit aki megmutatja,sok gyakorlás kell hozzá.

A köszörülés szikra színei: kemény jó anyag szikrája pici mély vörös színű; a gyenge anyag fehéres-sárgás nagy szemekben szóródó szikrájú,és ez jelzi azt hogy hamar ki fog menni az éle.

2015. dec. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Olyan előfordulhat, hogy félreköszörülik a fúrószárat? Valaki olyat mondott nekem hogy pl. egy 4,2 fúrószár rosszul van megköszörülve, akkor nagyobb furatot is képes létrehozni. Ez furcsa, ugyanis a fúrószár legnagyobb átmérője 4,2. Még ha rosszul is van köszörülve (nem viszi az adott anyagot), hogyan volna képes kifúrni nagyobbra?? ( 4,3 ; 4,4 mm pl.)

2015. dec. 13. 12:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen,előfordulhat ilyen,hisz "félreköszörülésnél" a fúró excentrikus mozgást végez,tehát gyakorlatilag az élszalag(is)egy eliptikus pályaívet ír le.
2015. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én pont nemrég vettem egy komolyabb HSS Kobalt fúrószár készletet.

30 darabos, és 21.000ft volt, de megérte.

elegem volt már a gagyi #1 válaszban említett szar szárakból, semmit nem érnek, erre pedig ha vigyáz az ember, és lehetőleg nem töri el (mert amúgy hamar el lehet törni a vékonyabbakat) akkor örök élet plusz egy év.

savállót is szépen lehet vele fúrni, én WD40-et szoktam használni kenőanyagnak.

2015. dec. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 2,5mm alatt valóban könnyen el lehet pattintani a fúrót. Mondjuk azokat újraélezni is nehéz (lehet... én nem is tudom).
2015. dec. 13. 16:27
 6/10 anonim ***** válasza:

részletekben megtalálsz mindent azért.

[link]

egyes részekre keress rá.

2015. dec. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Ismertem már az oldalt, és tudott is hozzátenni a dologhoz, de valami komolyabbat kerestem. Nem fontos, marad a tapasztalás. :)
2015. dec. 13. 18:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a videóban elég jól elmagyaráznak mindent, bár nem valami új, de a gyorsacélos fúrás technológiája olyan sokat nem változott azóta. https://www.youtube.com/watch?v=Wh6yM97DrsA

A bevonatokról viszont nincs szó a videóban úgy emlékszem, viszont ez egy fontos dolog, nem véletlenül terjedtek el olyan széleskörűen azóta. Egy megfelelően megválasztott bevonat többszörösére emeli a szerszám éltartósságát és magasabb vágósebesség használatát is lehetővé teszi. Aztán ezenkívül van még pár érdekesség amiről nem esik szó a videóban, de például az ágyúfúró nem túl gyakori dolog, szóval nem is hiba, hogy nem említik. Ha esetleg forrasztott lapkás fúrókkal, vagy a váltólapkás telibefúrókkal kapcsolatban érdekelne valami, arra is szívesen válaszolok (ha tudok), de mivel ez egy igen átfogó téma, első körben nem írnék egy több oldalas fogalmazást.

2015. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
KÖszönöm szépen utolsó! Leginkább a csigafúróval történő fúrás érdekel (Jelenleg ezt használom.) Oszlopos fúrón és sima kézi fúró használatával.
2015. dec. 14. 16:40
 10/10 anonim ***** válasza:
No meg az élszög.
2015. dec. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!