Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell hegeszteni elektró...

Hogyan kell hegeszteni elektródával (MMA)?

Figyelt kérdés

Milyen veszélyek vannak?

Ha az egyik kezemmel az elektródafogót tartom a másaikkal pedig fogom az elektródát, hogy jobban tudjam tartani az ívet abból nem lehet gond?

Még kezdő vagyok.



2015. dec. 15. 15:35
 1/8 dirtboy ***** válasza:
ne fogd az elektródát mert az nem éppen szobahőmérsékletű lesz.
2015. dec. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szemedbe pattan a szikra, megfogod a forró anyagot, ezt olvasd el áramütés veszélyeit taglalják, bocsi nem akartam mind bemásolni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__5186720-i..

Amúgy elektródafogó fogja az elektródát, egy kezed szabad, esetleg az elektródafogót tarthatod kétkézzel. Látod:

[link]

2015. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Youtube-os videóban láttam, hogy a hegesztő fogja az elektródát is. Ha két kézzel fognám jobban tudnám tartani az ívet ezért kérdeztem. Egy kézzel bizonytalan sokszor megszakad nem tudok egyenes vonalban haladni.

2015. dec. 15. 16:03
 4/8 dirtboy ***** válasza:
igen ha azt vesszük irányíthatóbb két kézzel de jobb lenne megtanulni eggyel mert nem mindig szabad a másik kéz.
2015. dec. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehetni lehet,de az elektróda felmelegszik rendesen,sőt rövid zárnál konkrétan felizzik. Csak jó minőségű extra vastag marhabőr kesztyűvel ajánlatos ezt így,vagy szerez be speciális awis űrtechnikás ujjvédőt ami 10000C° véd,és megfelel elektróda távtartásra is.

Egyébként valóban a pálca megtámasztással sokkal szebb/jobb varrat készíthető,ezt tanúsíthatom én is.

2015. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hegeszteni egy kézzel kell. Hegeszteni tanulni pedig nem a youtube-on. Keress meg egy jó lakatos szakit, aki szívesen megmutatja a gyakorlatban. Ha néha otthon bevont elektródával két vasat össze kell hegeszteni, ahhoz nem feltétlenül kell a hegesztő szakmunkást végezni, de gyakorlás nélkül nem fog menni a dolog. Amikor én tanultam hegeszteni, még nem volt pl fejpajzs sem, csak olyan, amit kézzel tartottál az arcod elé. Érdekes lett volna egy olyan helyzetben két kézzel tartani az elektródát. Vagy most, hogy van fejpajzs, de egyedül dolgozol, jól jön az a másik kéz anyagot megtartani. Felejtsd el a két kezes megoldást.
2015. dec. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jó dolog a kitámasztás. Kezdőnek arra, hogy a hegfürdő viselkedésére hamarabb ráérezzen, a lehető legjobb. Kék vagy piros hegesztőkesztyűben (belül varrott, az is kevlárcérnával) nyugodtan kitámaszthatod az elektródát a kezeden, és ha inverteres áramforrásod van, akkor SOHA nem fog felizzani az elektróda, még csak leragadni se fog számottevően.


Az ívet egyébként nem kell "tartani" az anyagtól eltávolodással. Attól csak táncolni kezd és randa lesz a varrat. Próbálgasd, hogy mikor "fullad bele" az ömledékbe az elektróda! Jól hallható a hangján, hogy folyadékcseppecskébe fúj "valaki" pici gázbuborékokat (hadd ne alkalmazzam az első metaforát, ami eszembe jut!). Az ívtartás abból áll, hogy ne nyomd bele a hegfürdőbe az elektródavéget, tehát sose szörtyögjön benne. És persze abból, hogy a hosszú, táncoló ívet kerüld, de az a legkevesebb. Finoman hozzáérsz az anyaghoz és szépen haladsz. Sarokvarratnál észre fogod venni, hogy hamar tényleg fölössé válik a kitámasztó kéz, és ritkábban esel félkézzel abba a hibába, hogy lelassulsz és csak fuldokolni kezd az ív, mintha a másik kéz gyakorlatilag "feltartaná" a haladást időről-időre...


De kitámasztani is tudni kell, és nem érdemes a sznobizmus hibájába esni. Ha perfekt varrat kell majd, akkor lehet, hogy neked kell majd készüléket építened magadnak csak azért, hogy az elektródának ne legyen esélye kézremegést kapni egyáltalán. Amikor csak az a cél, hogy ne törjön könnyen, akkor teljesen jó csípőből lőni, de a mesterlövész még a lélegzetével is alkalmazkodik a feladathoz, soha nem félkézzel oldja meg, bármilyen rohadt ügyes is esetleg a távcsövessel vadnyugatolásban...

2015. dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak.
2015. dec. 16. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!