Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vízüveg autóra?

Baltaarcúu kérdése:

Vízüveg autóra?

Figyelt kérdés

Milyen víztaszító házi módszerek léteznek szélvédőre?

Vízüveg?Glicerin?.......



2015. dec. 28. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
*
2015. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
kromofág.
2015. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 veterán vas ***** válasza:
33%

Talán megülte a káposzta a gyomrodat, hogy vízüveget akarsz tenni a szélvédőre? :(


Na jó, Karácsony lévén elárulok egy speciális keveréket, ennek biztos nagy hasznát veszed:

Fáradt olaj, és kőzetgyapot 1/1 arányú keveréke, vasvillával megszurkálva, hogy jól szellőzzön.

/de csak első szélvédőre használd, oldalüvegre nem érdemes/ ;)

2015. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Ugye nem április elseje van ?
2015. dec. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg egy üveg vizet.
2015. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vízüveg meg glicerin, az. Babaolaj nem is jó?

Be lehet kenni a szélvédőt bármivel, még az oldalszalonnát is végighúzhatod rajta, hogy a zsíron leguruljanak a vízcseppek. Utána viszont nem fogod érteni, miért nem látsz ki, pedig csak annyi történt, hogy összemaszatoltad a szélvédőt. És míg a vizet, vizes sarat letörli az ablaktörlő, a zsírt nem.

Pár éve nagy újdonság volt a "nanó", a nanotechnológiás felületkezelő. Állítólag kölcsönöz némi vízlepergető hatást annak a felületnek, amit bevonsz vele. Én pont a nyári kánikulában próbáltam, tehát ezen hatásáról nem tudok beszámolni. De azt tudom, hogy szépen, folt- és csíkmentesen el lehet dolgozni a szélvédőn, tehát legalább ennyivel tud többet, mint mondjuk a glicerin.

2015. dec. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nos, értem én a tréfát, de ne hülyéskedjük már el, hogy nem akar senki kreatív tanácsot adni? :-) Alvázvédővel már próbáltad? Vannak olyan változatai, (a rücskös felületű) ami a víztaszítás mellett a kavicsfelverődést okozta sérülésektől is megvédené a szélvédőt. És további előnye, hogy kidobhatnád a napszemüveget is a kesztyűtartóból, nem foglalná a helyet.
2015. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kend át egy félbevágott almával.
2015. dec. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Garázzsal próbálkoztál már? A legtutibb víztaszító.
2015. dec. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ablaktörlő? Ez a legegyszerübb.


totalcar.hu/magazin/technika/2013/11/22/paramentesites_az_autoban/


pára ellen:

twice.hu/hobby/igy-tudjuk-megakadalyozni-hogy-beparasodjon-az-auto-ablaka

2015. dec. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!