Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy tudnék itthon karórát...

Hogy tudnék itthon karórát készíteni?

Figyelt kérdés
Elöre is köszi az értelmes válaszokat, a kérdés nem az hogy hogy nem tudok..
2015. dec. 28. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Nezd, amint beszerzel parmillio forint erteku esztergat, egyeb finommechanikai berendezest, alapanyagot, meg hozza nemi tudast, azonnal nekiallhatsz. Ertem en, hogy te most abban a korban vagy hogy DE EN AKAROM ES AKKOR AZ UGY IS LESZ ES NE AKARJATOK NEKEM MEGMONDANI MERT SZETUTLEK, csak a valosag neha kicsit ridegebb.


Ha normalis valaszt akarsz, akkor annyit mondok, hogy te soha nem fogsz otthon karorat csinalni. Sem szakmai felkeszultseged (erted, orasmester, tudod az egy olyan szakma amit evtizedekig kell tanulni), de eszkozeid, se semmid nincs hozza, csak a 'ki, ha en nem'.

2015. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó de na nincs 800.000ft om oris karórára :/
2015. dec. 28. 17:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy karóra nem kerül ennyibe. Vegyél olcsóbbat,
2015. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sejtettem en hogy mennyire komoly ez az elhatarozas... Lattal egy k...adraga divatorat, aztan kitalaltad hogy majd te ugyesebb leszel, megcsinalod otthon a feszerben, a felforditott utanfuto tetejen. Nyilvan...
2015. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ugyan már ez komoly kérdés ha már oajra nem telik miért ne csináljak jobbat:D
2015. dec. 28. 17:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi olyan nehéz ezen? Megtervezed frankón, legyártod hozzá az alkatrészeket, összeszereled, hogy minden a helyén legyen, és már csak üzembe kell helyezned.
2015. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előbb lesz belőlem katolikus pápa (pedig református vagyok és nő), mintsem te otthon a sufniban karórát állítsz elő. Őszinte voltam.
2015. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kövi pápa 1 református nő lesz azta, tökre aszittem hogy egy muzulmán
2015. dec. 28. 22:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

El se hinnétek mennyi gyártó csak egy sufniból áll...


Kitalálod milyet szeretnél és mekkorát, ez alapvetően megszabja az óraszerkezet méreteit. Rendelsz megfelelő kialakítású és méretű szerkezetet - pár dollártól a több százig lehet válogatni, gyártók szerint. Az összes divatmárka így rendeli ezt a relatíve bonyolultabb részt, csak az nem mindegy, hogy egy 8 dolláros Timex, egy 25 dolláros Seiko vagy egy 230 dolláros ETA szerkezet van a karórában.

A kiválasztásnál már figyelemmel kell lenni a mutatók és a korona (a bütyök a karóra oldalán) csatlakozásaira: méretek, hosszok, ilyesmi.


Tokot, azaz az óra testét is lehet rendelni, üveggel/plexivel.

De ez az, amit le lehet gyártani egyedileg: megfelelő méretű alapanyag kell, meg kell pontosan, méretekkel (lehetőleg tűrésezett méretekkel) rajzolni, onnantól pénz kérdése hogy valakivel megcsináltasd.

Persze érdemes olyan méretekre figyelni, amikhez valahonnan vett alkatrészt fogsz beépíteni: szíj szélessége, rugósfül átmérője/hossza (már ha rugós az elképzelés)...

Ugyanez vonatkozik a számlapra és az arra kerülő alkatrészekre (rakott indexek, ilyesmi).


DE előbb olvass, keress, figyelj, utána lehet a megvalósításon gondolkodni.

Én azért vagyok képben, mert vettem egy Seiko5-öt, aminek nem tetszett a számlapja. Keresgéltem a neten (angoltudás nem árt), találtam pár honlapot amik az ilyen Seiko5-ök átalakításával foglalkoznak ("modding"), aztán beleolvasgattam az órákkal kapcsolatos cikkekbe amiket találtam.

ÉS némi műszaki érzék és hozzáértés nélkül ne kezdj bele, mert csalódni fogsz. Összerakni kész, csereszabatos alkatrészeket elég a türelem meg a műszaki érzék. De ha pl. a fent leírt "tűrésezett méret" nem mondott semmit, akkor még képezned kell magadat mielőtt belevágsz az egyedi alkatrészek gyártásába.


Szóval nem lehetetlen, csak ehhez is képeznie kell magát az embernek.


De a bántás szándéka nélkül: a kérdés alapján nagyobb esélyt látok arra, hogy teljesen ismeretlenül randevút adjon nekem a #7-es református hölgy, minthogy sikerrel járj rövid időn belül.

2015. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ha vágnád az elektronikát, az első digitális órád kb. féltégla méretű lenne. A másodikat akár gyufásdoboz méretben is elkészíthetnéd.

Jó, tudom nem svájci mechanikus óra, de erre lehet esélyed. Hacsak nem mégy ki Svájcba órásinasnak. ( 5 -10 évre )

- - - -

#7 Válaszadó! Az élet nagy tréfamester :) Elképzelhető, hogy a muzulmán fenyegetés miatt a keresztény egyházak összefognak, és egy reformátusnak keresztelt nő lesz az Egyesült Keresztény Egyházak első pápája.

2015. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!