Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi alapján válasszak hegesztőü...

Mi alapján válasszak hegesztőüveget? 13-14 nagyon sötét lenne?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat,hogy akkor használok megfelelő üveget,ha a varrat oldalaitól 2-2 centire még látok,tovább már nem.

Ez igaz?


Fogyóelektródás ívhegesztésről van szó.


Ma hegesztettem 10-15 percet. Érzem,hogy bssza a szemem. Pedig hegesztés közben nem éreztem..


Kipróbáltam 12-es üveget is,ha a fent leírtakat veszem figyelembe,az is kevés,mert még bőven láttam benne.


A fejpajzs alakja számít valamit?



Köszönöm a válaszokat!



2016. jan. 6. 02:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen van.

[link]

Mert a szem nem jatek.

2016. jan. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még ezt a 2-2 centis meghatározást nem hallottam. Nem egyformán érzékenyek a szemeink, ha jól látod a munkádat 13-14-es üvegen keresztül is, akkor használj azt. A fejpajzs formája, leginkább a szellőzés miatt számít. Jó szellőzés esetén, hideg időben sem párásodik be az üveg.
2016. jan. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A környezetnek is világosnak kell lenni! Úgy jobban tud alkalmazkodni a szem az ívfényhez. A páramentesítő folyadék ott van a szádban. 84-től használom a pajzsot, 8-as üveggel. 350-500 dolcsit nem adnák érte,jó a 4-5 ezer Ft-s is.
2016. jan. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gomzoli ***** válasza:
100%
8 ezer környékén lehet már venni automatikusan sötétedő sisakot is.
2016. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én örököltem a Hetrát,és a pajzsot is...9-s üveg van benne,apám 30 évig azt használta.
2016. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy automatát,és beállítod a potmétereivel olyanra amilyennek neked a pont jó!

8EFt már kapsz automatát,és full szabad marad mindkét kezed is!! ,ez így 1 nagyon-nagyon hasznos dolog !!

1 szer kell csak megvenni,és 2 évente veszel bele új gombakkut 300Ft-ért.

2016. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Egy hegesztő oktatótól hallottam ezt a meghatározást,25-30 éves háttere van.


Vettem egy 13-ast,majd holnap kiderül,hogy milyen.


Automatán én is gondolkodtam,de majd idővel..

Egyenlőre tökéletesen megfelel a bólintós is.

2016. jan. 7. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!