Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A Pálmatex egy idő után...

A Pálmatex egy idő után kőkeményre szárad és mozdulatlanra befogja, amit oda ragasztok? Vagy milyen hasonló ragasztó van?

Figyelt kérdés

Fémet kell műanyaghoz ragasztani, és állagra jó lenne, mert a teljesen cseppfolyós (pl pillanatragasztó) nem oké, itt hézagot is ki kell tölteni, csak az a kérdésem, hogy a Pálmatex lágy marad száradás után is vagy (kő)keményre szárad és kellő mennyiséggel tuti ott marad, amit oda teszek?

(egyébként egy műanyag csőbe kell egy fém gyűrűt ragasztanom, a kettő közt meg kb 2 mm átmérő-különbség van, és az a cél, hogy száradás után ne mozdulhasson ki. nem lesz hatalmas erőnek kitéve, de azért sima csatlakozó-dogdosástól jó lenne, ha a helyén maradna)


Ha pedig nem, akkor milyen hasonló ragasztót tudtok mondani, ami nem drága és az állaga a Pálmatexhez hasonló?



2016. febr. 11. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Palmatex erre a célra felejtendő. Kétkomponensű epxigyanta tapasz vagy ragasztó (Epokitt, Eporapid, Uverapid) jobb. Viszont a sima műanyag felületet és a sima fémfelületet fel kell érdesíteni vagy másképp kell olyan felületi mintázatot, struktúrát (vagy más műszaki rögzítést) kialakítani, hogy a folyékony ragasz, tapasz képes legyen befolyni a résekbe és a felületeket egymáshoz mechanikusan is odarögzítse. Ugyanis üvegsimaságú felületek nemigen fognak mechanikusan egymáshoz rögzülni megfelelően és esetleges zsugorodás esetén a sima felületek kicsúsznak egymásból.
2016. febr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A pálmatex hót gagyi..


65% a fenyőgyanta, a többi meg valami iszonyú büdös oldószer.


Nézd csak meg az összetételt.

2016. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

pálmatex helyett próbáld meg ezzel, szerintem jobban jársz vele.


[link]

2016. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Melelsleg ha van mód jobb ha pántolod, vagy patkolod a felületet egy harmadik lappal, többet ér mintha csak feldörzsölnéd és a két törött véget nyomnád össze.
2016. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oké kszi, volt egy olyan ragasztó, még az OBI-ban vettem, ami elég sűrű krémszerű volt, és ugyan 2 napig kötött kb, de az betonszilárdságú lett, azt max vésővel lehetett volna leszedni még tükörsima felületről is, tudom, mert próbáltam többször, csak azóta se látok olyat..
2016. febr. 12. 00:12
 6/9 anonim ***** válasza:
2 komponensű epoxy.
2016. febr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
A 2 komponensű epoxynak még egy pont.
2016. febr. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
Jó a pálmatex csak nem erre. Nagyon sok féle ragasztó van.
2016. febr. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

rendben, nyilván jó az, de amit tapasztalatból tudok, hogy a krém betonra köt (megtaláltam az üres flakont):


GRAB ADHESIVE MEMASY 250g (német)

2016. febr. 13. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!