Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a véleményetek a Balzer...

William Tell kérdése:

Mi a véleményetek a Balzer késekről?

Figyelt kérdés
Nem vagyok horgász, így nem tudom, hogy milyen minőséget képviselnek a Bazer termékei. Viszont az tény, hogy nagyon olcsón hozzá lehet jutni ilyen márkájú késekhez.

2016. febr. 28. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én horgászom és vadászom. Sok féle késem volt már, Balzer is, és a 22. századi használhatatlan csodafegyverekből is jópár. Aztán egyszer kaptam ajándékba egy magyar gyártmányú, erős bicskát. Semmi extra, agancs nyél, réz felütéssel a két végén, határozottan erős rugó, és egy kiváló pengeanyag. Formáját tekintve szintén semmi extra, hagyományos forma, amit már nagyapáink is használtak. Ez nekem annyira bevált, hogy jelenleg ez az egy késem van, ezt használom mindenhova. Révész-féle késes műhely árulja "grószi maskara" néven.
2016. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ok. Bocs, de én a Balzerrel kapcs. véleméynekre lennék kíváncsi; a hagyományos bicskák nem tetszenek.
2016. márc. 1. 15:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Mint ahogy írtam, volt Balzerom is. Nem hagyott bennem mély nyomot. És ezt nem úgy értem, hogy véletlenül magamba döftem volna. :-) Tetszetős kinézetű, kényelmes, tenyérbe illő fogású kés volt, de valami oknál fogva soha nem tudtam neki olyan élet varázsolni, amilyet szerettem volna. Lehet csak én fogtam ki valami bili pengeanyagot, nem tudom, de nekem nem jött be. Én azt szeretem, ha a kés éles, és normál használat mellett éltartó tud maradni. A fenés nálam akkor kész, ha a kezem szárán tesztelve, finom végighúzással leveszi a szőrt.
2016. márc. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, h . én meg szeretem a modern kinézetű késeket. Bocs, de az ilyen "bigylibicska" kb. öregapám korosztályának való. Most egy Wenger Rangerem van, csak nem vagyok vele teljesen megelégedve. Egyrészt amit te mondtál: manapság a kések java részét bóvli vasból csinálják. Hát hiába svájci, ez sem tartja az élét. Másrészt szeretem, ha kézre áll. Na a Ranger az pont nem az a fajta. Plusz ajándékba kaptam ugyan, de akkor is sokallom az árát, így rendesen nyúzni sem merem. Egy olyan bicska kéne, ami olcsó, de mégis jól bírja a strapát. És most valljuk be - mondom nem ismerem a Balzer, mint márkát, mert nem horgásztam még soha - 1500-ért egy sz@r kínai bicskát nem kapsz, nemhogy olyat amineke valami (minimális) neve is van.
2016. márc. 2. 17:43
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]


Egyedül az egykezes nyitást szeretem benne, bár azt is megoldhatták volna jobban.

2016. márc. 2. 17:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Itt is igaz sajnos, hogy olcsó húsnak híg a leve. Egy doboz cigi és mellé egy sör árából nem várhat az ember csúcsminőséget. Eddig ezen a téren én egy kivétellel találkoztam, volt egy francia Opinel bicskám, nem egészen két darab ezres volt az ára. Übergagyi fadarab nyél, a kinyitott pengét csak egy elfordítható fémgyűrű biztosította, hogy nyitva maradjon, de raktak bele egy olyan szénacél pengét, hogy seggre ültem a csodálkozástól, mikor megéleztem és utána dolgoztam vele. Persze ez megint nem a modern design, hanem a konzervatívabb forma, ami neked nem jön be. Egyébként miért ragaszkodsz a Balzer márkához? Kicsit magasabb árkategóriában már elég széles választék lenne modern kialakítású, jó késekből.
2016. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodok hozzá, max. az ára miatt. Igazából én nem értek a késekhez, de ez a Wenger Ranger nagyon nem jött be (még ha ajándék is volt). Bumfordi, nem áll kézre, tr..gya anyagú a pengéje. Nem szeretnék újból melléfogni. Komolyan mondom, régebben az 1k alatti áru (!) Tramontina márkájú bicskám többet ért/tovább bírta, mint ez a 10k+ Wenger. Azért ez ciki.
2016. márc. 3. 17:08
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha tudnál tippeket mondani 10k-ig, azt megköszönném.
2016. márc. 3. 17:08
 9/12 anonim ***** válasza:

A wengereket felejtsd el, az arra való, hogy a Svájcba látogató turista tudjon valamilyen emléktárgyat hazavinni.


[link]


Kershaw. Na, ezek már kések, és van az általad megcélzott árkategóriában, vagy attól nem sokkal drágábban is. Nekem is volt, és nagyon sajnáltam amikor elveszett.

2016. márc. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, közben én is rájöttem, hogy csak ajándékba jó a Wenger/Victorinox (még jó, h. én is ajándékba kaptam). Épp az ilyen elvesztés, tönkremenetel miatt tartom fontosnak olcsón megúszni ezt a kés dolgot. Anno szemezgettem a Kershaw Skyline-val, csak húzósnak tartottam az árát egy bicskáért. Amúgy a Kershaw az nem egy kínai márka?
2016. márc. 4. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!