Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy lámpából kettőt amit...

Egy lámpából kettőt amit külön lehet kapcsolni hogyan kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

Van tippem de nem vagyok benne biztos.

Föntről levezetném a gipszkarton falba bele a 2-es kapcsolóba, az egyiket vissza,a plafonon lévő lámpába, a másikat pedig a gipszkarton falon lévő falikarba.

Szóval egy vezetékből jön az áram, amit ketté osztanék hogy külön kapcsolható legyen, két különböző lámpába.

Ha valaki tud pont ide illő rajzot vagy csak leírja az is jó.

Remélem érthető.


Köszönöm



2016. márc. 7. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerű, emiatt úgy gondolom hogy neked lehet nem kellene villanyt szerelned.

?!


De hogy a kérdésre válaszoljak.

Van a fázis meg a nulla, nullát kettéosztani pl a kötődoboznál az egyik megy az egyik lámpába, másik a másikba lámpába,a fázist elég a kapcsolónál osztani ketté,az egyik a bal, másik a jobb oldali kapcsolóba, onnan pedig irány az egyik vezetékkel az egyik lámpába, a másik vezetékkel meg a másik lámpába, így záródik a két áramkör, ennyi.


Üdv.

2016. márc. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Persze hogy nem kéne villanyt szerelnem. :D


Nem tudom egy kapcsoló hogy néz ki. Ha jól értem akkor 1 eres kábelt kell használni?

Én ezt úgy képzeltem el hogy a kéteres ketté osztva be megy a kapcsolóba onnan meg a lámpába külön, külön két eres, de akkor a kapcsolóba csak egy ér megy lámpánként.

Még annyi hogy hogy derítem ki melyik a fázis ha nincs jelölve a vezetéken, régi alumínium, fehér az egész ha jól emlékszem.

2016. márc. 7. 19:08
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja értem, a fázist kell megszakítani csak, gondolom hogy lekapcsolt lámpában lehessen körtét cserélni biztonságosabban.

De akkor összesen 4 felé kell osztani? 2 nulla a lámpákba és 2 fázis a kapcsolóba, majd onnan a lámpába? szóval 4 egy eres kábellel szokták ezt megoldani?

2016. márc. 7. 19:20
 4/9 anonim ***** válasza:
2016. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Egy haver villanyszerelő megcsinálja 2000 Ft ért anyag költséggel kiszállással mindennel.
2016. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy eres kábel kell.

Nagyjából ahogy másodszor írtad.

A nullát kettéosztod és 2 szál nulla megy a lámpákba

1 szál fázis a kapcsolóba, ott elég csak áthidalni a másik részre (ha kell egyáltalán, mivel némelyik kétpólusú kapcsoló olyan amin nincs szükség áthidalásra, gyárilag egy szál megy be és két helyen jön ki, kapcsoló függő a dolog )

a kapcsolóból pedig 2 szál (fázis) a lámpákhoz.


Az hogy melyik a nulla és a fázis.

Viccesen: a fázisnak más a fogása.

Komolyan: inkább nem mennék bele.

A pontos megállapításhoz kell egy multiméter, vagy legalább egy fázisceruza.

Régi hálózatod van ahogy hallom, és ott érhetik meglepetések az embert, mivel akkor még nem használtak színes vezetéket. (nulla a védőfölddel keverve stb...)

Ha elsőre nem vagy biztos benne amit csinálsz akkor inkább hagyd.


Üdv.

2016. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


Még annyi hogy milyen vezetéket kell használni?

2016. márc. 7. 22:38
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rajzot, ezek szerint elég egy kötődoboz a eredeti vezeték végéhez.


Úgy a legegyszerűbb, ha olyan kapcsolót veszek ahol egy bemenet van és kettő ki.


Fázisból le egy, és a nullára a lámpák útán egy csomópontba a három.


Oké, ez már csak hangos gondolkozás.


Köszönöm a segítséget.

2016. márc. 7. 22:45
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben meg már megtaláltam a zavar forrását. Én az elején kétpólusú kapcsolóban gondolkoztam, gondolom egypólusúval egyszerűbb ha két lámpáról van szó.
2016. márc. 8. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!