Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mitől lehet ez? Elképzelhető...

Mitől lehet ez? Elképzelhető hogy több féle e27-es foglalat is van?

Figyelt kérdés
Egyik lámpámban izzót akartam cserélni becsavartam az új halogénes izzót de nem világított. Kipróbáltam egy energiatakarékost de az működött.Arra gyanakodtam hogy az égő selejt próbáltam másik halogénessel de az sem működött. Utánna összehasonlítottam a 2 égő menetét és észrevettem hogy az eneregiatakarékoson több menet van illetve a végén lévő érintkező laposabb és nagyobb. Egyébként a halogénes másik lámpában működött. Hogyan lehet ez?

2016. márc. 7. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

aZ e27 FOGLALAT AZ SZABVÁNY, CSAK EGYFÉle van.

Az más kérdés, hogy az érintkezők kialakítása nem egyforma.

Van, hogy a menet, ami fém, nincs áram alatt, csak egy nyelv, aztán vagy hozzáér az izzó menetes részéhez, vagy sem.

Ugyanez az alsó: csak egy nyelv, ha nem rugózik rendesen, le van lapulva, nem fog érintkezni.

Olykor meg kell emelni, rugózási lehetőséget adva.

De azért az életveszélyt közben áramtalanítással kerüld el!!!

2016. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
azok a kis kínaiak időnként selejtet gyártanak.
2016. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gondolom akkor az előző energiatakarékos izzó kicsit hosszabb menetes része lenyomta annyira az alsó érintkezőt hogy nem tud visszatérni eredeti állásába és ezért nem érintkezik a halogénes izzóval.

Köszönöm a válaszaitokat!

2016. márc. 8. 15:01
 4/5 anonim válasza:

Az is előfordulhat, hogy a halogén égő kúpja(búrája) már felfekszik a foglalat peremére, mielőtt az érintkező beérne a "helyére".

Sőt vannak olyan lámpák is, ahol a foglalatba nem mindegy mekkora átmérőjű (műanyag test, amiben az elektronika van) energiatakarékost akarunk beletenni, a nagyobb átmérőjűnek az érintkezője nem ér be megfelelő mélységbe...

2016. márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem úgy tűnt hogy az égő kúpja nem akadályozza a bentébb csavarását.

Mivel a foglalatba nem látok bele, ki kellene szerelni a lámpából tehát inkább hagyom ahogy van egy új energiatakarékos égőt becsavarok aztán majd következő égőcserekor leszedem a foglalatot.

Köszönöm a válaszodat!

2016. márc. 8. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!