Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen satut érdemes venni?

Milyen satut érdemes venni?

Figyelt kérdés
120-125 ár/érték arányban keresem a legjobbat már napok óta de semmi értelmeset nem találtam. York az 30-40 ezer forint viszont az tényleg frankó :) tudtok ajánlani valami olcsóbbat ami megbízható? tudom hogy ilyen nem létezik, de hátha valaki tud valamit ami pénztárca barátabb megoldás.

2016. márc. 19. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Vas átvétel helyekne 2-3 ezer Ft -ért a célnak megfelel! Vettem 125-et.
2016. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gomzoli ***** válasza:
Én sem tudnék konkrét márkát ajánlani, nekem sima barkácsáruházi van kb. 20 ezerbe került (átszámítva Euroból) a 125-ös satu, nagy, robusztus, van vagy 10 kiló, de ennél is észrevettem, hogy a pofái kissé el-elmozdulnak, sajnos van némi (kb. fél mm) oldalirányú holtjátéka a sínen. De, ami tetszik, és nagyon praktikus, hogy elforgatható a talpán. Jó dolog ez, mert bármilyen hosszú tárgyat befoghatsz, és úgy állíthatod, fordíthatod a satut, hogy a befogott munkadarab jól kézreálljon. Érdemes lenne neked is ilyet keresni!
2016. márc. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2-es mint írtam Én "MÉH" tlp-en vettem de nagyon szuperr! A pofa vasak volta rosszak, öntvény elektródával megoldottam!

#1 voltam

2016. márc. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gomzoli ***** válasza:
Hát ahhoz azért jókora szerencse kell, hogy pont találj egy jó állapotú satut a MÉH telepen, amit előtte valaki vashulladékként kidobott... ráadásul nemrég olvastam pont itt az egyik kérdésben, hogy sokan állították azt, hogy MÉH telepről már nem lehet kihozni dolgokat. Állítólag pár éve így van ez.
2016. márc. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4. nem is tavaly volt!!! :) ~ 8 éve ! amit Te írsz valószínű igazad van! Én csak a saját pl-at írtam Nem állt szándékomban félre vezetni senkit!
2016. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ettől olcsóbban csak használtat tudsz venni. Egy régi 125-ös befele nyíló magyar satut talán 20k körül ki lehet fogni. Ilyen árba vannak még kifele nyíló orosz satuk is, ezek között sok a forgózsámolyos, de ezek jellemzően nagyobbak.

Amire figyelni kell a vételnél, hogy semmiképp ne legyen megrepedve mert azt nem lehet gazdaságosan javítani. Ezen kívül a pofa helye ne legyen szétverve, mert azt szintén nehéz javítani. Ilyen esetben sokszor felhegesztik a pofákat. Ez azért nem praktikus, mert nem lehet pofát cserélni, valamint szinte biztos nem lesz párhuzamos a két pofa. Másrészt a hegesztés minősége is megkérdőjelezhető, mert acélt öntvényhez hegeszteni nem olyan egyszerű. Ennek a javítása nagy vonalakban: A régi pofa eltávolítása után felrakóhegesztést kell alkalmazni öntvénypálcával, figyelve a munkadarab helyes előmelegítésére és lehűtésére. Ezután marógépen ki kell alakítani az új fészkeket, befúrni a meneteket a rögzítő csavaroknak, lehetőleg olyan távolságra ami passzol valamelyik új satu pofáihoz. Szóval nem annyira egyszerű, megfelelő ismeretség nélkül meg nem is olcsó.

Én mindenképp újat ajánlanék, még ha nem is olcsó, de egy jó satut csak egyszer kell megvenni, másrészt jobb vele a munka is. Jelenleg ezt a darabot nézegetem magamnak: [link]

Profi kivitelnek tűnik, állítható vezetékkel, megfelelő zsámollyal forgatható stb... Egyetlen hibája, hogy nem cserélhetők a pofák, de nekem megfelelne, mivel nem kalapálásra szánom, másrészt vannak mágneses lágypofa készletek, a kényesebb munkadarabokhoz.

2016. márc. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!