Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a hivatalos neve a régi...

Mi a hivatalos neve a régi telefonkábelnek? Arra gondolok amiben sok sok ér volt kb 8-10 ér ha jól emlékszem és kb olyan 0,5-0,8 as réz drótok voltak szigetelve.

Figyelt kérdés
Felhomályosítana erről valaki? Mert már nagyon régen volt vagy 10 éve is hogy ezzel találkoztam. Szerintem ez a kábel volt a villanyoszlopokon ha jól gondolom. Pontos infót tudnál szolgáltatni róla? Mert bementem egy villamossági boltba és mondtam hogy mit szeretnék és teljesen hülyének néztek. Szétnéztem a raktárban de csak sodrott kábelt találtunk ehhez hasonlót és még én voltam a gonosz hogy az nekem nem felelt meg. Esetleg nincs valakinek elfekvőben ilyen amire én gondolok? Akár megüzletelhetnénk!
2016. márc. 20. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Nm az RJ11 kábel?


[link]

2016. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem mert amire én gondolok az kb vastagabb mint a nagyujjam. És légkábel lehetett mert még feszítő szálak is voltak bele sodorva tekerve ha jól emlékszem. Az a baj hogy gyerek voltam mikor ezzel "játszottam" De szerintem ez már elavultnak számít ha jól emlékszem nálunk is azért volt mert lecserélték a telefonosok az oszlopról. Az a baj hogy nekem ez a drót kellene. Sok színes bevonatos ér volt benne.
2016. márc. 20. 23:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg képkeresőben próbáld a "sodrott kábel" vagy hasonló kifejezéseket.
2016. márc. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gem1 válasza:
A hivatalos nevét én sem ismerem ennek a légkábelnek. A kábel vastagságát az érpárok menyisége határozta meg. Az érpárok vezetékeinek átmérője, kb. 0.8 mm lehet. Anyaga tömör réz. Ha megírod, hogy mihez kell, vagy mit akarsz belőle csinálni, többet tudnánk segíteni. Esetleg más kábelben is fellelhető, vagy elemi szálként is árusíthatják. Írj a Madzag Bt-nek, megírod milyen vezetéket keresel, hátha tudnak segíteni.
2016. márc. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Postás kábel a hivatalos neve :)


Egyébként

[link]

2016. márc. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%

Én mindig telefonkábelként vásároltam, és mindig tudták mit akarok venni. Krimpelőfogóm is volt hozzá. A google is ismeri így:

[link]

2016. márc. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!