Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ilyet mivel tudok készíteni?

Ilyet mivel tudok készíteni?

Figyelt kérdés

Nem a képen a minta a lényeg, hanem, hogy milyen eszközzel van elkészítve...


Kép: [link]


Ilyenre gondoltam, hogy ezekkel el lehet készíteni?


Link: [link]



2016. márc. 20. 23:14
 1/8 TappancsMancs ***** válasza:

Ami a képen van az égetett minta.


[link]


Amit meg linkeltél mini multifunkciós gép azzal lehet marni mintákat, de színt nem ad neki mint a képen.


[link]

2016. márc. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami a képen van, azt szinte biztosan CNC-n vágták ki lézerrel. Azért is vannak megégve a vágott felületek.

A linkelt gépekkel (gondolom a Dremel szerű multifunkciósokra gondolsz) ilyen részletességű munkadarab nem igazán készíthető. A sarkos részekhez nem nagyon lehetne odaférni, maximum egy 1-2mm-es maróval, de igen biztos kéz és nagy gyakorlat kellene, hogy valahogy ki is nézzen a végeredmény, mert ilyen finom részleteknél nagyon könnyen bele lehet kapni.

Én valószínűleg úgy csinálnám, hogy felrajzolnám először a kívánt mintát majd a nagyobb kieső részek kontúrja mellet végig fúrnám egy kisebb fúróval, a megmaradt részeket átvágnám egy borotvaéles vésővel. Mindezt persze úgy hogy 1-2mm simítási ráhagyás maradjon. A végső alakot pedig finom vágatú reszelőkkel alakítanám ki. A finomabb részeken, ahol csak pár mm esik ki, ott a lehető legtöbbet kifúrnám, majd tűreszelővel felbővíteném a megfelelő alakra. De ez egy igen hosszadalmas és pepecs munka.

Nem tudom az égetett felület mennyire fontos, de azt mindenképpen utólag lehetne csak pótolni.

2016. márc. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy lézerrel van elkészítve mert oda is van írva... Csak a fő kérdésem, hogy a linkelt gépek közül melyikkel lehet ilyet készíteni?


Sokkal nagyobb (Japán írásjeleket) szeretnék hasonló módon elkészíteni, csak nem tudom, hogy melyik gépet vegyem meg...

2016. márc. 21. 01:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább mini szalagfűrészt kéne keresni. De vigyázz ám az ujjacskáidra! :S
2016. márc. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Lombfűrészgép. Ezzel fogsz tudni hasonló munkát végezni. A széleit nem égeti meg, de elég részletesen és finoman lehet vele vékonyabb faanyagokból mintákat kivágni.

2016. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 homo ludensz ***** válasza:

Ha már lombfűrész akkor a kézit ajánlanám mert ha mégsem válik be a gépi megoldás sokkal drágább és később is áttérhetsz a gépire.

A kis gravírozó gépecske egy egy betűre lehet megoldás ha van hozzá sokféle profilú eszköz mivel fúrni,marni s csiszolni/köszörűlni lehet vele. Nekem is van és néha használom is.

2016. máj. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ehhez van valami olyan tartozék amivel ki tudom marni? mármint a nem a lombfűrészhez, hanem a készülékhez, amit belinkeltem
2016. máj. 10. 20:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdés arról szólt, hogy mivel tudsz ilyet készíteni. Amit belinkeltél, azzal nem tudsz, mert nem arra való a gép. Felesleges erőltetni a forgófejes gravírozókat. Rayjet lézervágó, vagy lombfűrész, de szerintem egyszer már leírtuk.
2016. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!