Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ablak hangszigetelést utólag?...

Ablak hangszigetelést utólag? Linkeltem a terméket.

Figyelt kérdés

[link]

Mennyire lehet hatékony? Nekem a dB nem mond semmit, mennyi az a 8dB? Ennyi zaj csökkenést ír. A ház alattlévő kocsmai zajongás miatt szeretnénk valamit, az emberi beszédet tompítaná?


2010. ápr. 3. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Hatékony. De legalábbis más megoldásod nem nagyon van. Viszont drága, én vennék üvegestől 6mm-es üveget, egy képkeretezővel bekereteztetném, vennék rá a praktikerben öntapadós félkörprofilos utólagos ablakszigetelést, azt felragasztanám a keretre, majd egy alapos tisztítás után ezt a keretet felcsavaroznám (szögelném) a meglévő ablakszárnyra.
2010. ápr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyébként most lett panelprogramban kicserélve, de sz@r! Szerintem rosszabb, mint a régi volt.

Ez jó ötlet, hogy mi házilag megcsináljuk. Gondolom üveg és üveg között nincs különbség.

2010. ápr. 3. 22:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Háát, azért lehet, de neked nem kell. Van pl. edzett üveg (üvegpolcok, zuhanykabinok stb.), az nehezebben törik, de a 6-os üveg amúgy is nehezebben törik.. Mivel így elég olcsón meg tudod majd csinálni, érdemes lehet még vastagabban is gondolkodni. Majd az üveges megmondja az árakat, és tudsz dönteni.
2010. ápr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hangszigetelés szempontjából gondoltam, hogy amit az a cég felszerel, az kvázi "síma" üveg, mint amit én egy üvegesnél meg tudok venni, vagy valamilyen spéci, hogy az hatékonyabb a hangszigetelés szempontjából.
2010. ápr. 4. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!