Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a hegesztőről?

Figyelt kérdés

[link]


Ház körüli munkákra kellene csak semmi extra... Esetleg kerítés javítás kipufogó ilyenek.. Vagy tudtok valamit ajánlani?



2016. márc. 23. 20:02
 1/6 Zzzoli válasza:
51%

Felejtsd el! Bóvli kategória. Az a pajzs is egy hulladék amit adnak hozzá.

Üresjárási feszültsége 36 volt, az nagyon kevés, habár minden ilyen bóvli gépnél ennyi.

Nagyon nehezen tudsz vele ívet fogni rutilos pálcával emiatt. Ugye bázikusát meg nem is visz.

A huzal adagolója is bóvli.

Inkább egy alsó kategóriás inverteres gépet néz.

Azoknál frankón lehet szabályozni az áramot, sokkal szebb varratot lehet velök csinálni, duplája az üresjárási fesz, viszik a bázikus pálcát is.

2016. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, bár a rutilos és bázikus elektróda ennél a gépnél nem játszik, lévén csak porbelesre alkalmas, de valóban gagyi kategória. Ezek a hobbi porbeles hegesztők nem igazán jók semmire. A szerkezeti acélokhoz gyengék, a vékony lemezekhez pedig inkább csak fűző hegesztésre (pontozásra) használhatók. Nehéz velük dolgozni, kicsit rozsdás, vagy festékes anyagon még nehezebb, nagyon fröcskölnek ezért sokat kell utána köszörülni és nem utolsó sorban baromi drága hozzá a huzal. Ház körüli munkákra, kerítéshez, stb.. én is inkább egy inverteres bevont elektródás gépet javaslok. Persze a kipufogót nem fogod tudni vele meghegeszteni, de minden másra jó lesz.
2016. márc. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ház körüli munkára szerintem is inkább inverter.
2016. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és milyet ajánlanátok?
2016. márc. 24. 10:40
 5/6 Zzzoli válasza:

[link]


Én egy pár éve innen rendeltem ,hobbi célra használom, nekem sem hegesztő a szakmám, csak tényleg jó egy ilyen gép a ház körül, egy Weco Discovery 150TP nevezetűt, nem ismertem a márkát, csak kb annyit akartam rákölteni.

Egyébként igen jó, még én is eltaknyolgatok vele elég szépen, pedig közöm nem volt a hegesztéshez.

Szerintem nyugodtan néz körül, aztán amelyik fekszik árban, azt vedd meg, egy rendes automata pajzsal.

2016. márc. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Otthonra egy 140A-os gép bőven elég. Hatalmas a választék ezért konkrét típust nem mondok, de azt javaslom, hogy lehetőleg olyan gépet vegyél, amelyiknek van itthoni képviselete és szervize.
2016. márc. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!