Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Asztali körfűrészgép esetében...

Asztali körfűrészgép esetében mit jelent az a típusmegjelölés, hogy "formatizáló"?

Figyelt kérdés
Méhészkedek, és kaptár, valamint keretkészítéshez szeretnék egy pontos asztali körfűrészt venni. Egy ismerős helyről ajánlottak egy állítólag nagyon jó, gyári gépet, (kihasználatlanság miatt eladó) és azt mondta a gazdája, hogy az egy "asztalosipari formatizáló körfűrész", tökéletes lesz nekem arra a célra, amire szeretném használni. Nem mertem megkérdezni mi az a formatizáló, nehogy hülyének nézzen, de mielőtt elmennék megnézni, jó lenne ha meg tudná itt mondani valaki, hogy miről van szó. Googléztam is ezzel kapcsolatban, de nem egyértelmű, amit erre a kifejezésre találtam.

2016. ápr. 3. 21:39
 1/4 waland ***** válasza:
Milyen árban keresel gépet és mekkora menyiségben szeretnél kaptárakat gyártani? Nem tudom, hogy a kolléga mit nevezett formatizáló körfűrésznek, de az elvben azt jelenti, hogy a fix körfűrészasztal mellett a gépen van egy külön mozgatható asztal saját vezetővonalzóval, amivel a fűrészlapra merőlegesen (ideális esetben több más szögben is) tudjuk mozgatni az anyagot. Neked, ha csak magadnak akarsz dolgozni, nem hiszem hogy szükséged lenne egy rendes lapszabászgépre. Ami használtan átlépi a 2-300 ezres keretet, azt igazából nem fogod tudni kihasználni. Ennél drágábban pedig tényleg nem éri meg venni. Esetleg a te céljaidra használható lenne még egy un. radiál körfőrész is (itt a fűrészt az asztal felett mozgatod, miközben az anyag áll, hátránya a relatív kis vágáshossz), esetleg egy sima kézi körfűrész - merülő körfűrész vonalzóval, bár itt a pontosság már a te kezeden is múlik. Mi helyszíni bútorbeépítéseknél használunk egy Lidl sajátmárkás merülőkörfűrészt, festool vonalzóval (megmaradt az előző gép után, de legalább annyira fontos a minőséghez, mint a gép), és nagyon jól lehet vele dolgozni.
2016. ápr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 apababa ***** válasza:
Szerintem csak annyit jelent hogy van hozzá egy vezető mely mellett lehet tolni az anyagot elvben párhuzamosokat lehet vágni, esetleg nútolva is van az asztal hogy szögvonalzót is használhass. Az ára a gépnek sokat elárúlna. Egyebként csatlakoznék az elöttem szólóhoz elég oda egy egyszerübb gép is pár kaptár legyártásához.
2016. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Folyamatos lenne a kaptár és keret gyártás, és nem csak saját részre. Rákérdeztem, mégis mit tud a gép, és mik a pontos tartozékai. Sőt, óvatosan ugyan, de bevallottam azt is, hogy nem tudom mit takar a "formatizáló" kifejezés :-) Ez igazából egy ipari, öntvényházas, talán bolgár, vagy román gyártmányú körfűrészgép, 45 fokig dönthető, és asztalba süllyeszthető 300 mm átmérőjű keményfémlapkás fűrészlappal. Kivehető, cserélhető asztalbetét, többféle hasítóék, stb. Az asztalhoz tartozik egy csapágyazott pályán futó tolószerkezet, aminek segítségével nagy pontosságú derékszög, vagy bármi egyéb szöget bezáró vágásokat lehet csinálni. Párhuzamvezetője is hasonló megoldású, és tizedpontossággal állítható. 2,5 kw-os háromnyolcvanas motor hajtja, vészleállítós kapcsolószerkezet, stb stb... Elmondás alapján tényleg nagyon jó lehet, délután megyek megnézni, és ha minden stabil rajta, lehet, hogy el is hozom. Száznyolcvanezer forintot kérnének érte, azt pedig simán kitermelem vele. Köszi az eddigi válaszokat, nyomtam a zöld kezeket!
2016. ápr. 4. 14:06
 4/4 anonim válasza:

A szakma kb 95%-a nem tudja, mit jelent. Ugyanez a halmaz az, akik mindent bútorlapnak hívnak, ami lapanyag, és bútort lehet készíteni belőle - leginkább a laminált háromrétegű faforgácslapot.


A kifejezés tulajdonképpen csak ennyit jelent:


- A formatizáló körfűrészgépek technológiai feladata lapok (forgácslap, MDF, OSB stb.) és lemezek (farostlemez, rétegelt lemez, stb.) illetve ezek kötegeinek szélezése, szabása.


Fontos alkatrésze a formatizáló (toló)asztal, mert anélkül nagyon nehéz egy szabvány méretű táblát pontosan, egyenesen szabni.

márc. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!