Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a hegesztőről? (einhell bt gw 190d)

Figyelt kérdés
[link]

2016. ápr. 4. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Háhhááá ! Majdnem ugyanilyenem van !

Hazsnáltan vettem , újszerű állapotban karc és por mentesen. Tényleg látszódott rajta h alig használták . Nekem sajnos nem vált be :((

Nem hegesztek hanem "varacskolok" vele .Mintha ingadozna hegesztés közben az áramerőssége , míg a "régivel" gyönyörüen elrecsegek.

Várj pár választ még ..Leet csak béna vagyok hozzá !

Ugyanitt occcsóó co-gép eladó :D

Vicc volt nem adom el !

2016. ápr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Önvédő porbeles huzalt nehéz jót találni, kábé egyedül az Esab Coreshield 15 az "igazi". Tudni kell, hogy ahol salak van, ott húzóra kell hegeszteni (akad kivétel: a fölfelé függőleges varrat), angolul könnyebb: "if there's slag, you'll drag". Védőgázas hegesztésről el nem tudom képzelni, hogy némi gyakorlással és értelmes, elemző-korrigáló alapállással varacskolás lesz a vége, bár láttam már ezt-azt. Magával az einhell márkával általános probléma, hogy amennyivel drágábban adják, annyival halványabb minőségű egy-egy közismerten jól sikerült azonos kategóriás alternativánál. Kompakt fogyóelektródásból az iWeld Gorillát szokták ajánlani, vagy az Alfaweld azonos tudású gépeit, de csak annak ajánlott, akinek külön kell ez a hordozhatóság, és tud porbelessel hegeszteni. Igazából ahol kezd vékony lenni a lemez, és a bevont elektródás nem olyan jó, oda még jó ez, de ennyi. A nagyobb termelékenység nem valódi előny, mert nagyon magas költség mellett lehetne vadul rakni a huzalt vele.


Mindenki másnak jobb egy nagy (akár egyfázisú) gép meg egy jó szénsavpalack reduktorral, összességében alig nagyobb bekerülési költséggel, és töredékáron fenntartható, miközben nem kell otthonra univerzálisabb. Természetesen a védőgázos csak beltéri használatra (szélcsend) alkalmas.


A fő kérdés, hogy mire akarod használni?

2016. ápr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát igazából ház körül ezt azt hegeszteni esetleg apróbb karosszéria munka, kipufogó ilyesmik... Gyártani nem akarok vele semmit csak ha kell akkor tudjam használni bármire nagyjából ennyi....
2016. ápr. 12. 16:08
 4/4 anonim ***** válasza:
2mm alatt annyira nem frankó a porbeles se. Elég sok az exoterm összetevő. Egyetlen furattal és egy jól fékezett orsóval átalakítható külső dobosra, ahol védőgázzal, lehetőleg tiszta argonnal, már lehet vékonyabb anyagot nagyobb biztonsággal hegeszteni. Héliummal még inkább lehetne, de az nem kifizetődő a minimális előnyhöz képest (már ha a kisebb beolvadást feltétlenül előnynek neveznéd). Igazán vékonyra, 1-2mm lemezre awi jöhet szóba szerintem. Nehéz mesterévé válni, de nagyon megéri, és egyébként is függőséget okoz legtöbbünknek. 100 alatt előfordul nagyfrekvenciás ívgyújtású, és akkor már csak az argon palack, a reduktor, meg a töltet marad... Kemény összeg, de nagyon hajlamos megtérülni, ha valóban elvetemült vagy, mármint a szó legjobb értelmében. :)
2016. ápr. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!