Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha veszek használtan egy...

Ha veszek használtan egy kábelmodemet az müködhet? Mert a szobámba egy koax van de megszünt és azon hoznám a netet

Figyelt kérdés
2016. ápr. 6. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik szolgáltató, pl UPC-nél be tudod regisztrálni. nekem van sb5100 motorola káblmodemem upc-s, azt pl fel lehet rakni és 30MB-ig jó.


IP cím cseréhez is tökéletes mert a UPC pl 1 évig nem cserél IP-címet.

2016. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt telekom van de van egy kábel modem de én vennék egy másikat a telekom tudta nélkül ugy müködne??
2016. ápr. 6. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Telekom tudta nélkül? Nem tudom hogy azonosít, miután mindnek van sorozatszáma és MAC címe, ezért a Telekom fogja tudni, hogy nem saját modemet használsz. Lehet fel sem rakhatod a hálózatra, mert nem fog kommunikálni a tkom hálózatán. Ez beállítás kérdése.
2016. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:
Fejtsd ki légy szíves, hogy mi lenne a célod. Köszi :)
2016. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ugye megszűmt a telekomnál az analóg ezért a szobámba a koaxal tudnék netet hozni ezért ugy "gondoltam" hogy veszel olcsón egy kábelmodemet és az át "alakitja" az internetet utp-re a boxhoz mert a telekomnál a boxhoz internet kell érted?
2016. ápr. 6. 16:51
 6/7 A kérdező kommentje:
???
2016. ápr. 7. 21:51
 7/7 Springfield01 válasza:
A Telekom-ot kell felhívnod, és kérni hogy építsék ki a külön internetet. (Az hogy a TV box-ba bele megy a koax és digitálisan internet alapon (IPTV) jön a TV csatornád, az nem azt jelenti hogy neked a lakásban van internet.) Ekkor hoznak ők egy modemet, és felkonfigurálják a hálozatra. Ez nem úgy müködik hogy te rádugod a modemet a koaxra és az működik is egyből és jön a net rajta. Azt központilag be kell állítani. Csak akkor van interneted is, ha kötöttél arra is szerződést. Ha ez megvan, a modem után oszthatod a netet routerrel, UTP (LAN) kábelen vagy WIFI-n keresztül, ahogy akarod.
2016. ápr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!