Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miből kovácsoljak kalapácsot?

Nikolas Kidman kérdése:

Miből kovácsoljak kalapácsot?

Figyelt kérdés

Illetve mi készült még A60-as acélból a kalapácson kívül?

Műhelykalapács.



#acél #A60 #műhelykalapács
2016. ápr. 12. 16:09
 1/6 TappancsMancs ***** válasza:
Ha egyedi kalapácsot készítenél vegyél egyet amiből kijön. Én ezt csinálnám, de lehet hogy találsz hozzá anyagot.
2016. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy szem kalapáccsal, egy darab sínnel, és egy kohóval kezdek, és szeretnék minden szerszámot magamnak elkészíteni.
2016. ápr. 13. 08:35
 3/6 electroman75 ***** válasza:
Gondolom az éppen "langyos" vasat meg kézzel fogod és a sín darabodon kalapálni. Mivel fogód sincs.
2016. ápr. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Valóba fogót fogok készíteni először.


gondoltam nem 20 centis vasat teszek a tűzbe hanem métereset :)


[link]

2016. ápr. 14. 12:42
 5/6 anonim válasza:

Kolléga, szerezz be egy rendes üllőt még ha kicsi is,de jobban tudsz rajta dolgozni.Egy kalapácsot lekovácsolni nem az a kezdő munka.Jobban jarnal ha kireszelned,fureszelnéd akkor meg lehet hogy jó is lessz,de nem akarok beleszólni csak mondtam.:)


R

2018. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annak idején az ezüstművesek mindenféle tönkrement szerszámból készítettek kalapácsot. (Igaz a kovács kalapácsokhoz képest kicsiket). Kovácsolták, köszörülték, edzették (és visszaeresztették), csiszolták és nyelet faragtak bele somfából
2021. febr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!