Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van-e Nem UNF menetes fúrótokm...

Sajti Imre kérdése:

Van-e Nem UNF menetes fúrótokmány?

Figyelt kérdés

Jó Napot mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy régebbi típusú Bosch Scintilla sa 0603151003 típusú fúróm, amire kellene egy tokmány, vettem egyet ami 1/2" 20UNF, de ez nem jó rá, félre megy a menet, amikor rá akarja az ember húzni!

Ugye megmértem a fúrón a menet 1/2" az jó, akkor szerintem a menetemelkedéssel van gond, ha jól gondolom!

Van olyan tokmány, ami nem UNF menetes?

Válaszát mindenkinek előre köszönöm!



2016. ápr. 13. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

UNF az egy amerikai finom menet.

Ennél csak 1/2 collt írnak [link]

de akad sima colloc [link]

2016. ápr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kizárható hogy léteznek tokmányok más felfogómenettel (én még nem találkoztam vele), de az biztos hogy nem elterjedtek. Szerintem először ki kéne deríteni milyen menetről van szó és ahhoz keresni megfelelő tokmányt, nem pedig különféle tokmányokat keresni, aztán valamelyik csak jó lesz.

Ha kizártuk az UNF-et akkor 1/2-es átmérőnél marad az UNC (13TPI) BSW (12TPI) BSF (16TPI). Ki kell mérni a menetemelkedést, mert elég közel állnak egymáshoz, az alapján el lehet dönteni melyik is az.

2016. ápr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!