Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elzett zárral mit lehet...

Elzett zárral mit lehet kezdeni, ha nem lehet kinyitni?

Figyelt kérdés
Az ajtót egy ideje nem használtuk, most ki akartam nyitni, de csak forog benne a kulcs(majdnem egy teljes fordulatot megtesz).
2008. szept. 23. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Elzett a gyártmánya, nem a típusa. Az lenne a fontosabb, hogy zárbetétes vagy nem.

Valószínű, hogy a vasalkatrészek összerozsdásodtak. Meg kell ütögetni, hátha elengednek. Ha a másik oldalról is hozzáférsz, onnan is. Ha betét nélküli, akkor a kulcs helyén lehet belefújni rozsdaoldót. Előfordulhat rugótörés is.

Ha sikerül kinyitni, akkor szét kell szedni, lezsírozni.

Ha nem sikerül, akkor betétes zár esetén ki lehet fúrni a betétet. (A kulcs helyén 10-es fúróval, alul, ahol a 6-os csavar fogja, ott meg 8-as fúróval.)

Betét nélküli esetében csak fel lehet feszíteni az ajtót.

2008. szept. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigit!!! Légy szíves nézd meg: [link] lefényképeztem, de gondolom nem zárbetétes, mert át lehet látni a kulcslyuknál.Azért is bajos, mert vasajtó...nem tudom, az megoldaná-e, ha a szegecsnél kifúrnánk?! Megpróbálom zárolajozóval és várom az előzőhöz hasonló szakszerű választ! :-)
2008. szept. 24. 09:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a zárbetétes. Még az egyszerűbb, mert nem kell felfeszíteni az ajtót.

Nézd meg ezen az oldalon, a képre kattintva megnő. Ez a biztonsági zárbetét vagy más szóval cilinder.

[link]


Ezt hiába olajozod, mert szerintem a betét (a réz) jó, a hiba magában a zárszerkezetben van, oda meg nem tudsz olajat juttatni.

A szegecs csak azt a kerek takarólemezt fogja, ahhoz nem kell nyúlni.

Ha nem nyílik, mindenképpen fúrni kell, még ha a rézbetét jó, akkor is.

Először ahol a kulcs belemegy, ott kell belefúrni 10-es fúróval, vagy ha félrement, átfúrni 12-essel. (Ekkor a középen látható sötétebb színű nyelv lefittyed, nem fog tovább.) Aztán alul, ahol a képen a csillagcsavarhúzós 6-os csavar látszik, ott 8-as fúróval. Előtte be kell pontozni a közepét pontozóval vagy legalább egy szöggel, és kis fúróval belekezdeni, hogy ne menjen félre a 8-as. (Ez a csavar rögzíti magát a betétet a zárhoz.) Ezután ki lehet ütni a betétet, vagy magától kiesik, ha nagyon pontos voltál.

Ekkor lehet magába a zárba rozsdaoldót fújni, és egy csavarhúzóval hátrapiszkálni a zárnyelvet. Ha van otthon kiszedett zár, azon megnézheted, hogy mit kell csinálni.


Vagy lakatost hívni. :)

2008. szept. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem egyszerűbb, és gyorsabb is eltörni a betétet, és egy görbe dróttal kinyitni a zárat! Nem kell hozzá csak egy vízpumpa fogó, vagy franciakulcs!
2008. szept. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kell eltörni a betétet?
2008. szept. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ráfogsz a betétre, és a kilincs irányában megfeszíted. Eléggé merev anyag könnyen eltörik, és két irányból kiszedhető az ajtóból. Aztán egy "sperhaknival" lehet nyitni az ajtót.
2008. szept. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!