Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » OSB feluletkezeles kulteren...

OSB feluletkezeles kulteren lenolajjal?

Figyelt kérdés

Lenolajjal szeretnek feluletkezelni OSB3-as lapokat.

Hogyan fogjak hozza?

Csiszolopapirral at kellene dorzsoljem a teljes kulso feluletet?

A csiszolas utan keletkezo port egy ronggyal toroljem le vagy hasznaljak valami szert is a rongyra teve?


2016. máj. 9. 08:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
olvass még utána
2016. máj. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Osb lemez esetében egyik sem jó amit leírtál. Csiszolni nem. Lenolaj nem. Valamilyen kültéri lazúrfesték igen, de előcsiszolni ahhoz sem kell.
2016. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

En nem vagyok szakerto, de par oraja keresgelek a neten es joparan irtak a lenolajat. Csiszolasrol valoban szo sem volt (csak a flakonon ir rola).

Megindokolnad legyszives miert nem jo a lenolaj?

2016. máj. 9. 09:04
 4/13 klopusz ***** válasza:

Szia!


Szerintem a lenolaj csak natúr felületű fára jó, az OSB pedig fényezett, tehát nem szívná be az olajat.


Egyébként beltéren van nálunk OSB, semmi plusz dologgal nem kezeltük. A sufni falát vastaglazúrral kentük be két rétegben. Öt éve hibátlan.

2016. máj. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
és a lenolaj tápanyag mindeféle bogárnak, így pont elrohad a fa védőréteg nélkül.
2016. máj. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Meggyoztetek ... nem fogom lenolajjal kezelni.


Vastaglazur eseten a vizes bazisu vastaglazur megfelelo?

2016. máj. 9. 10:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Vizes bázisút elsősorban beltéren használok, kevésbé áll ellen időjárásnak, viszont nem tartalmaz mérgező anyagot. Ha külső térben lesz, amit lekezelsz, én személy szerint az oldószereset javasolnám. Jobb az uv védelme, hosszabb a bevonat várható élettartama, és legtöbbje (pl Sadolin,) tartalmaz rovar és gombaölő adalékot is.
2016. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el :

[link]

2016. máj. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mikozben gyujtotem itt az infot, a haver mar nekiallt lekenni leolajjal. Meg jo hogy csak kb 1nm csinalt meg ...


Namarmost a maraddek 7nm siman lekenem lazurfestekkel, de most mitevo legyek azzal az 1nm levo lenolajos resszel???

2016. máj. 10. 06:59
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Törölgesd át lakkbenzines ronggyal, bár a durva és porózus felület miatt már nem tudod teljesen letisztítani. Aztán kend át lazúrral, de azon már csak az oldószeres lazúr fog megmaradni.
2016. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!