Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha így átalakítanom az utánfut...

Ha így átalakítanom az utánfutót az jó lesz? Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy egyedi építésű utánfutóm amit rotagép mögé lehet akasztani én pedig szeretném billenősre átépíteni lehetőleg hidraulikamentesen annyi ötletem van hogy a keréktengelyre lesz a billenő mechanika ráhegesztve a billenő mechanika pedig a plató rész keresztirányú felénél lesz hegesztve így ha egyenletesen pakolom meg ömlesztett anyaggal akkor erőlködés nélkül ki lehet billenteni a rakományt a plató az 90cm x 130cm a kerék még most mz kerék de azt is cserélni akarom targonca kerékre a plató rész 40 cm magas a váza fél centis laposvasból készült az alja és az oldalai collos akácfa deszkából készült a célom az hogy 8-10 mázsát elbírjon ez az ötlet ha van benne hiba vagy tudtok jobbat akkor írjátok

2016. máj. 10. 22:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Kissé fura írás de remélem értitek
2016. máj. 10. 22:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Láttam olyan futót, ahol a billentést trapézemelővel oldották meg. Lehet kézzel is billenteni, de a fazon egy akkus fúrót használ hozzá, azzal billent. Az kb 150cm hosszú és 100cm széles lehet, középtájon van benne az emelő, de inkább közelebb az elejéhez, itt meg is van erősítve. Alul fixen van rögzítve, a tetejére meg egy tengely van rögzítve (valami egyedileg esztergáltatott darab lehet, mert az emelőnél négyzetes), a két végén csapággyal. Ezek a csapágyak két párhuzamos u acélban vannak benne, jól megzsírozva. Gyakorlatilag ez a két emelési pont. Ahogy emel a trapézemelő, úgy gurulnak ugye egyre inkább a plató vége felé. kb 40 centit emel az emelő, és így van kb 30 fokos lejtése a platónak. Ez már bőven jó volt, igaz a trágya, és az agyagos, nedves föld nem csúszott le mindig magától, de nagyon egyszerű volt letolni. Ezt egyébként egy kistraktor húzza, és a forgástengely pont a hátsó tengely felett van, így elég stabil emelés közben is, ha meg le van engedve, lényegtelen hogy van pakolva, nem billen.


Remélem azért el lehet képzelni. Ha nem felejtem el, és nyáron is kell menni segíteni barátom szüleihez, akkor körbefotózom.

2016. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi nagyjából eltudom képzelni
2016. máj. 12. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!