Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tipp olcsó aknafedlapra?

Tipp olcsó aknafedlapra?

Figyelt kérdés
2016. máj. 11. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy fémlemez, ami nem hajlékony. Akár hulladéktelepről is.

Flex általában minden háztartásban van, azzal méretre lehet vágni.

Mondjuk nálunk éveken át egy régi ajtó volt rajta, csak hát elkezdett rohadni a fa.

A szomszédnál már vagy 10 éve egy hullámpala van ráborítva.

Mi tavaly megcsináltuk magunknak, igaz az nem is olcsó, meg nem is egyszerű, de szép lett. Zártszelvényből van a keret, ehhez ugye kell zártszelvény, flex, hegesztőtrafó. Szétbontott raklapból szépen le lett deszkázva, és a deszkák pácolva. Ehhez fűrész és csavarok kellettek.

Nem párszáz ft-os megoldás, az biztos, de idővel sziklakertet akarunk az akna köré, akkor meg már a fedlap is nézzen ki valahogy.

2016. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ebből most már el tudok indulni .
2016. máj. 11. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy sima lemez (1 mm, 1,5 mm vastagságú) de akkor valami erősebb anyagból (laposvas, szögvas, zártszelvény) tartókeretet kell készíteni neki, vagy egyszerűen kazánlemezből kell kivágni (3mm vagy attól felfelé a vastagsága) a kívánt méretben, fogantyút készíteni rá, és lefesteni. Nem rossz egyébként az előző válaszoló tippje sem.
2016. máj. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az aknafedlap tipikusan az a tárgy, amiről idővel megfeledkezik az ember, és ráhajt kocsival. Jobb, ha nem spórolsz vele nagyon. Van direkt ilyet gyártó szaki, valami 4500 Ft-ért csinálja. Netre többet költesz...
2016. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én vidéki vagyok, de nálunk egyik háznál sincs olyan helyen, ahol rá tudnál hajtani.

Ki az a hülye, akinél ez olyan helyen van, ahol a kocsi behajt az udvarra?

Max. olyan helyen, ahol a nagykapu 50 éve ugyanott van, de akkor még nem volt vezetékes víz, és utólag csak ott volt hely az aknának.

Vagy ahol 10 nm az udvar, és sehová máshová nem lehet tenni.

De én ilyennel tényleg nem találkoztam.

Vagy kényszerhelyzet - ami gondolom nem túl gyakori - vagy felelőtlen tervezés eredménye.

De hát ugye láttunk már példát mindkettőre, szóval lehet csak nekem volt szerencsém a régi és a mostani házunkkal is.

2016. máj. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!