Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Aki már épített ilyet, el...

Aki már épített ilyet, el tudná mondani, hogyan kell ezt a kerti sütőt megépíteni (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Ezt a kerti sütőt szeretném megépíteni:

[link]

Szerintem hiányzik néhány adat a leírásból.


- A tűztér alja hány cm vastag beton? Azt írja egy helyen a cikk "a tûztér alja körülbelül 30-35 cm-es magasságba kerül". A képen az látszik, hogy egy állított téglán áll, azaz 25 cm magasan. Akkor 5 centi vagy 10 centi vagy más?

- A vasrács fogadó keretét hogyan állítom össze szögvasakból?

- Mennyi samottot tegyek a malterba? Ha sokat rakok, nem fogja össze a téglát. Ha keveset, akkor meg feleslegesen raktam.

- Azt írja a cikk, hogy "a kicsi alap előnye, hogy később az egész nyársalót odébb tudjuk majd telepíteni, ha szükséges." Hogyan? Ez a valami kb. fél tonna és kerekei nincsenek. Vontatóvasak nem lóghatnak ki a betonalapból, mert ott fog elrozsdásodni és végigrepedni.

- Az alapot érdemes kátrányozni és arra tenni a téglát?


2016. máj. 31. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ember ha ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal és nem vagy kreatív hogy mindent milimétere pontosan a szádba kell rágni ezeket akkor ezt hogy gondoltad ? :D
2016. jún. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felejtsd el! A cikkíró nyilván csak elméletileg készítette el, különben fotókkal illusztrálta volna. Vegyél semmiért egy rossz felnit, a tengely helyére pár betonvas, alá 3 láb, rá bográcstartót, lehessen változtatni a bogrács magasságát és legyen kihajtható, tökéletes. Ugyanerre ráteheted a tárcsát (parasztwok ugye) és az is jó. Grillezni meg vegyél egy direkt grillsütőt, de kis kreativitással az előbbiekből is megoldható. Persze csak ha valóban a kaja érdekel, ha májerkodni akarsz akkor persze nem írtam semmit.
2016. jún. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

No valami ilyesmiről beszéltem az előbb, bár ez már luxus, és nem kifordítható. + előnye (amit az előbb elfelejtettem) a mobilitás.

[link]

2016. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 puritan ***** válasza:

Hát ez a zsiguli emelős ez k..rvajó!

:-))))

Régen nekem is felni volt három lábon. Ennek az az előnye, hogy hordozható.


Ha viszont építeni akarsz, én a téglából, kőből, bármi apró darabokból összerakott sütögetőt nem javasolnám. Eddig akárhány ilyet láttam, mind el volt repedve.


Én betonból csináltam magamnak. Négy db 10 cm vastag rendesen bevasalt betonlap az oldala. Olyan technológiával készült mint a panelházak. Az egyikből szögvas fülecskék állnak ki, a másikból csavarok, és össze van csavarozva, Van felül pereme is, amit csempével borítottam. Ez 5 cm vastag, és szögvas keretbe van öntve a beton. Az oldalát legletteltem, hogy szebb legyen, és befestettem egyszerű falfestékkel. Természetesen van benne egy vasrács, amin a tűz ég. Az egyik oldalát kifúrtam, és ott bele tudom dugni a gázégőt is, ha szükséges. Azt el kell felejteni, hogy egy ilyen monstrum hordozható legyen. Legfeljebb darabokban. Úgy saccolom, van vagy 4-500 kg. Megvan már vagy 10 éve, de eddig semmi baja.

2016. jún. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az elsőt kivéve, köszönöm a válaszokat, bár sokra nem mentem velük. Azt hiszem, még részletesebben kellett volna fogalmaznom. Mindenképpen téglából készült grillezőt akarok csinálni, ugyanis a ház renoválásakor/átalakításakor lett kb. 120 darab bontott tégla. Ezeket akarom hasznos célra felhasználni. Egyébként már készül a cucc, most köt a beton.


A hiányzó adatok:

- a tűztér alja 6 cm vastag,

- a vasrács keretét szögvas nélkül, a beton megfelelő zsaluzásával alakítottam ki,

- a malterhoz javított mészhabarcs kell,

- ez a monstrum sosem fog a helyéről elmozdulni,

- a téglák alá fóliát rakok vízszigetelésnek.

2016. szept. 15. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!