Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fugázatlan fürdőszoba-csempéve...

Fugázatlan fürdőszoba-csempével mit lehet kezdeni? Van valamilyen anyag, amivel a réseket ki lehetne tölteni, hogy fehér legyen?

Figyelt kérdés
A szüleim csinálták jó pár éve. Egymás mellé lettek rakva a csempék, nem hagytak réseket, ezért nem is fugázták. Nem tudom, létezik-e valamilyen módszer, amivel a csempék közti sötét réseket fel lehetne javítani, mert így elég csúnya. Sajnos pillanatnyilag nem tudom átcsempéztetni az egészet...
2010. ápr. 15. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

körömkefével ki tudod tisztítani.


Utána fugázd ki őket sima fugázóval.


Nem hiszem, hogy olyan minőségű csempe lenne, amit zárt fugával lehet rakni, ezért meg is fog állni benne a fugaanyag...

2010. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ááá, nálunk is ilyen, valami borzasztó. Nem lehet kifugáni, hiszen nincs hol megmaradjon a fuga. Nálunk a párom nagymamája csináltatta még régen, aztán később megpróbálták a problémás részeket olyan műanyag izével lekenni, amivel pl. a mosdókagyló mögötti részt szokták. Az sem marad meg rajta, egyszerűen le lehet húzni. Szerintem már csak az átcsempézés a megoldás... :(
2010. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, én úgy hallottam, pont az a funkciója, hogy ne engedje a csempe alá vizet. Mert idővel feloldja vagy kimossa a víz a ragasztót és leesik a csempe. Vagy penészedni kezd.

Tehát vigyáznék ott, hogy ne kerüljön be víz.

De lehet, hogy rosszul tudom...

2010. ápr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is ettől féltem, hogy csempézés lesz a vége. Apukám szerint anno ez volt a divat, nem raktak fugát. Számomra régi orvosi rendelők hangulatát idézi...
2010. ápr. 15. 13:00
 5/5 anonim ***** válasza:
valószínűleg 15*15 fehér csempéről beszélünk ami fuga nélkül lett felrakva, és egy kis fehércementtel lett áttörölve. nem lehet fugázni, tényleg az átrakás a megoldás.
2010. ápr. 17. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!