Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Racsnis kulcs terhelhetősége?

Racsnis kulcs terhelhetősége?

Figyelt kérdés
Mekkora terhelhetősége van az 1/4" a 3/8" és az 1/2"-es racsnis (dugó) kulcsnak? A nyomatékukra vagyok kíváncsi az anyaguk CR-V.

2016. szept. 12. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon minöségi szerszámokrol van szo akkor (talán?) a gyárto adatlapján. NN szerszámoknál csak te tudsz méréssel adatokat szerezni.
2016. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezeket az értékeket szabvány írja elő, mit kell a szerszámnak minimum teljesítenie.

Az ISO 3315 az erre vonatkozó szabvány, de nyilván ennek a kikéréséért fizetni kell.

2016. szept. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pedig jó lenne tudni hogy úgy kb mennyit van nekem egy 1/4 gondolom kisebb a terhelhetősége mint a 1/2-nek de vannak olyan helyek ahova jó ha az 1/4 oda fér, 50-70Nm-kibírhat az 1/4-es? Extol Márka Ez az pontosabban:

[link]

2016. szept. 12. 20:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Az 1/2-es jóval többet megbír mint a 1/4.

Van egy nyomatékkulcsom aminek 1/2-es a négyszöge, azt maximum 340Nm-re lehet beállítani, szóval azt 100% hogy megbírja. Ugyanebből a márkából az 1/4-est csak 25Nm-re lehet beállítani.

Erről van szó: [link]


Szerintem az 50-70Nm-el kicsit sokat követelnél a kis 1/4-es kulcstól. Főleg ha azt nézzük, hogy az általad linkelt készlettel max. M8-as csavart lehet meghúzni, annak ugyanis 13mm a laptávolsága. Egy 8.8-as, M8-as csavarnak pedig 22Nm az ajánlott meghúzási nyomatéka.


Persze egy nyomatékkulcs, meg egy sima racsnis, kicsit más téma, valószínűleg minőségben is vannak eltérések, de szerintem kiindulási alapnak megteszik ezek az értékek.

2016. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!