Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 60L-es fahordó;hosszában...

Csavarkapocs kérdése:

60L-es fahordó;hosszában félbevágva.4 dongát kivágtam középen, alul-felül a pántolás alatt. Ajtót szerettem volna készíteni a fél hordóra, viszont az íve miatt nem találok hozzá zsanért. Valakinek valami jó ötlete?

Figyelt kérdés
Készítettem betétet közézáródós kivetőpánthoz, de ekkora ívet az sem tolerál.Fontos szempont, hogy csukott állapotában ne legyen látható a zsanér.
2016. szept. 12. 18:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Igazán jó ötletem nincs, mert szerintem az ív miatt nem lehetséges hagyományosan kivitelezett zsanérozás.

1. A két zsanér egymáshoz nagyon közel legyen. Így nem bír el ugyan nagy erőt, de az ajtó helyzetét megszabja.

Kell valami betét a zsanérokhoz, hogy egy síkban álljanak. Ha közel vannak, akkor legfeljebb a két zsanér között a donga szélét kell levenni, és/vagy az ajtó élének hátuljából egy kicsit, hogy a kettő ne zavarja egymást nyitáskor.

2. Ha megoldható, ne oldalra, hanem lefelé nyíljon az ajtó. Ha pl. bárszekrénynek kell, akkor nem is árt, ha van egy kis polcocska, ami valami ütközőre nyílik, így rá lehet tenni töltéskor a poharakat.

Ha zavaróan nagy lenne a kinyúlás, akkor meg az ajtó két részből álljon (a felső kisebb), és a felsőt egy csuklós támasztó vagy autók csomagtartójánál használt gázrugó megtartja kinyitva.

2016. szept. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!