Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Karbidos gázfejlesztő készülék...

Karbidos gázfejlesztő készüléket lehet még valahol kapni?

Figyelt kérdés

Szeretnék beszerezni egy karbidos gázfejlesztő aparátot hegesztéshez. Hol lehet találni ilyen felszerelést? Karbidom lenne hozzá, de egy ilyen hegesztő berendezésre lenne szükségem. Sajnos sehol sem találok. Nincs esetleg valakinek eladó?


Vagy még van egy B tervem, itthon építenék egyet, de ahhoz meg rajz kéne, ami pontos és n em túlbonyolított.

tudna nekem valaki segíteni?


Hálás köszönet!



2016. szept. 14. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem manapság már külön árulják az acetilén gázt. Ugyanúgy, mint az oxigént. Gyermekkoromban, a nyolcvanas években még hegesztettek ilyennel, s mi 12 éves vásott kölykök loptunk karbidot, amivel lövöldöztünk:) Egy kilós olajfesték üres pléhdobozát használtuk, amire szeggel ütöttünk egy lukat. A karbidra öntöttünk egy kevés vizet, betettük a dobozba, ráhelyeztük a fedelét, ráléptünk majd néhány másodperc múlva az égő gyufát odatartottuk a lyukhoz. Akkorákat lőtt, hogy a mai petárdázás csak csirkecsipogás ehhez képest:) Gyerekkori szép emlékek.
2016. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem létezik már és nem ajánlatos építeni sem. Olyan szinten robbanásveszélyes készülékek voltak, hogy a dissous palack megjelenése után egyszerűen eltűntek. Gondolom azzal tisztában vagy, hogy az acetilén gáz, 2 bar nyomás fölött egyszerűen magától felrobban..
2016. szept. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek az előző hozzá szólóval. Rendkívül veszélyes 1 ilyen fejlesztő,kb ,mint ha nitroglicerin előállító üzemet szeretnél otthonra. A disszu palack miért nem jó?? van minden féle méretben egy 10kg nagyon sokáig kitart.. Valamint a legtöbb hegesztés igény kiváltható más eljárással,pl egyszerű inverteres hegesztővel.


Tegyél le a karbidos fejlesztőről,..ha szomszédaid megtudják hogy ilyen van nálad, fel fognak jelenteni

2016. szept. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Emberek, nem ilyen választ várok. Tisztában vagyok a veszélyével. És miért jelentenének fel a szomszédok? Mert van egy hegesztő szettem? Alig ismerik máraz emberek ezt a gépet, különben meg teljesen legális.

szóval nem kértem okítást. Az első válaszolónak kemény gyerekkora lehetett. :D


Szóval még mindig az lenne a fő kérdésem hogy honnan szerezhetek be egyet?

2016. szept. 15. 09:47
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Még a palackos lánghegesztő aparát otthoni, vagy bárhol történő használata is többféle engedélyhez kötött. Pl. lánghegesztő szakvizsga, érvényes tűzvédelmi vizsga, tűzoltósági engedély, megfelelő tárolóhely, stb.. Egy acetilén fejlesztő otthoni használatára, te semmilyen engedélyt nem tudnál beszerezni és a szomszédoknak minden joguk meglenne feljelenteni, ha rájönnének miben mesterkedsz. Még szerencse, hogy ilyet te már sehol nem fogsz találni és remélem, hogy rajzot sem a megépítéséhez.
2016. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na jó. Leszarom. Akkor is beszerzek egyet ha akarok.
2016. szept. 15. 14:55
 7/12 A kérdező kommentje:
Most komolyan emberek, nektek ez hasznos válasz volt? Leszedetem a kérdést a fenébe, nem is tudtok válaszolni. Én nem az okoskodásra vagyok kíváncsi.
2016. szept. 15. 14:57
 8/12 A kérdező kommentje:
Komolyan ti ebben lelitek örömötöket hogy kiokítsátok a másikat és ne sikerüljön neki semmi? Emberség a négyzeten!
2016. szept. 15. 15:02
 9/12 A kérdező kommentje:

"Még szerencse, hogy ilyet te már sehol nem fogsz találni és remélem, hogy rajzot sem a megépítéséhez."


Aranyos vagy.

2016. szept. 15. 22:25
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
Igazat beszélnek töki, csak nem fér a fejedbe, hogy pont azért nem is beszerezhető, mert mai szemmel nagy baromság lenne palack helyett fejlesztőt használni. Ha tudnád, mi az a google, találtál volna te is videókat a mai próbálkozásokról, szeretnék piacra dobni a komoly automatizálással sokkal biztonságosabb fejlesztőt, de akkor is olcsóbb a palack otthonra.
2016. szept. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!