Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Keringető szivattyúhoz aggregá...

Keringető szivattyúhoz aggregátórt, vagy szünetmentes tápegységet érdemes venni, áramszünet esetére?

Figyelt kérdés

A lakásunk belső félház, és egy vagyon lenne bevezetni a gázt, ezért vegyes tüzelésű kazánunk van, aminek a keringető szívattyú a lelke, mert direktbe be van építve a csőrendszerbe, mivel felsőcsőves a központi vezetéke, és a kazán sincs süllyesztve, így ha nincs áram, fölforr a víz.

Mit lehet tenni?


2008. okt. 3. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szünetmentes tápegységet kell szereltetni. Nekem éppen most szerelik a hétvégén 10-11 óra áramkimaradást bír el!
2008. okt. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem milyen és mennyibe kerül?
2008. okt. 3. 23:27
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
25000 Ft! A tipusát is megírom, ha megyek megnézni, mert most éppen nem vagyunk otthon csak a villanyszerelő garázdálkodik a lakásban.
2008. okt. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, ha megírod! Gondolom, aksi nélkül érted ezt az árat? És az aksik?

Abszolut járatlan vagyok e területen, ez nekünk egy új helyzet. Nem régen költözködtünk át Kiskunhalason ebbe a házba, más hátrányát nem nagyon tudok, de ezzel kezdeni kell valamit.

2008. okt. 5. 13:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Aggregátorra ne is gondolj, mert azt általában kézzel kell elindítani! A szünetmentes tápegység a legjobb választás; nagyon könnyen automatizálható, nem kell otthon lenni, hogy elindítsd! Egy "elhasznált" autó akkumulátorral is sokáig működik. A keringető szivattyúhoz nagyon megfelel egy "elhasznált" akksi!
2008. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Aki a 25000 Ft.-os szünetmentest írta, tudna még részleteket róla, mert én csak sokkal drágábban tudok.
2008. nov. 10. 17:41
 7/9 darida ***** válasza:
25 000 Forintos UPS-sel egészen biztos, hogy nem lehet még 1-2 órát sem működtetni a keringető szivattyút. Itt valami átverés van.
2012. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, közben rendeltünk egy AEG-t, ami kiválóan teszi a dolgát. De 50 ezer körül volt 2 éve. Ezzel a szivattyú elvileg több óráig elmenne, de csak pár percet használtuk vele. Hála Istennek komolyabb áramkimaradás télen itt még nem volt (Kiskunhalas) azóta. Szerintem ez is károsan érinti szegény keringetőt, mert 1. aksiról hangosabban, berregve ment, 2. ezek után vagy egy teljes fűtési ciklust sokkal csúnyább hangon működött. Mára - ezen a télen teljesen csendes, tiszta a hangja, de nem is megy a szünetmentesről egyáltalán. A pc-nek persze kiváló, ha a nyári viharokban hirtelen áramszünet van...


Tényleg igaz lehet, hogy ha nem rendes szinusz jele van UPS-nek és nem ilyet kap a szivattyú, hanem csak "kvázi" szinuszt, akkor az szétrázza a szivattyút.


Erről mit tudsz?

2012. jan. 21. 13:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van. Nem használ neki. A szinusz hullámforma a forgó generátorokból keletkezik, tökéletes körmozgású mágneses mezőt hoz létre.

A szünetmentes akkujából pedig egyenáramból négyszögjellel léptetgetve alakítják ki.

A drágábbak jobban közelítenek a valósághoz. Nem 50 ezer számít drágának ebben a kategóriában.

2013. dec. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!