Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az baj ha Akvárium polcnak...

Az baj ha Akvárium polcnak nincs hátfala?

Figyelt kérdés
Csinálni szeretnék egy Akvárium tartó polc szerkezetet, 47 Literes akváriumra, Már meg is van fejben, meg lerajzolom tervezgetek, 1,8 vastagságú pozdorjából lesz, úgy tervezem hogy 80Cm magas, és 80 Cm széles oldalasan, a mélysége 35 legyen, belül középen lesz egy Merevítő T alakban. Az a kérdésem, hogy hátfal mindenképp kéne neki, ami mondjuk megadná még a tartását vagy nem muszáj? Lehet azt belülről valami sarok vassal is még stabillá tenni, derékszögbe. Így amolyan térelválasztós lenne, hogy át lehet rajta látni. Vagy hogy csináljam? Várom az ötleteket
2016. okt. 25. 22:35
 1/4 A kérdező kommentje:
akarom mondani laminált bútorlapokból
2016. okt. 25. 22:40
 2/4 anonim ***** válasza:
Attol fugg hol lesz az akvarium, nem nagyon ertem...gondolom a tetejen, de szerintem osszecsuklik alatta. A sarokvasak jo otletnek tunnek de szerintem nem artana a hatuljaval megerositeni. Mert ha megtoltod vizzel az akvariumot olyan mintha egy fiatalabb lany ulne ra. Meg, ha van hatulja akkor konyveket vagy mas targyat is tudsz tenni az also reszre es ha terelvalasztokent hasznalod, meg meg is festheted a hatuljat.
2016. okt. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A sarokvas nem sokat ér, mert legfeljebb nem a saroktól hajlik le a tartólap, hanem a sarokvas szélétől.

A T-merevítőnek csak akkor lenne értelme, ha a földön állna a tartó. Ha lábakon áll, akkor az egész T lesüllyed a tartólappal együtt, miközben a polc mindenestől meghajlik.

Neked mindenképpen valami olyan erősítés kell, ami átlóban tart.


Két problémára kell megoldást találnod:

1. Az akváriumot tartó lap ne hajoljon le.

2. Az egész szerkezet ne bicsakoljon oldalra a súly alatt, széttörve az illesztéseket.


Szerintem mindkét problémát meg lehet oldani egyetlen 25 cm széles bútorlappal, ami függőlegesen hosszában, középen az akváriumot tartó lap alá van téve, és mindkét végén a függőleges bútorlapokhoz van rögzítve 2-2 ponton.

Vagy ha van lehetőséged vasmunkára, és átlátszóbbra akarod csinálni a tartószerkezetet, akkor ezt a bútorlapot ki lehet váltani egy 50-es szögvasból hegesztett fordított U-alakkal.

2016. okt. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az akvárium mögé mindenképpen érdemes háttér diorámát tenni, amiben esetleg a világítás is el van rejtve. Teljes vagy részleges hátfal esetén tökéletesen stabilizálható az állvány és nincs oldalirányú nyeklés.
2016. okt. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!