Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell polcot készíteni?

Hogyan kell polcot készíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon amatőr kérdést fogok feltenni, elnézést érte. Adott pontosan méretre szabott faanyagom egy polchoz. Nem valódi fa deszka, hanem pozdorjából, forgácsból préselt bútorlap, két oldalán laminált. Azt szeretném tudni, hogy ezt hogyan kell összeállítani. Ragasztani kell vagy facsavarral összerakható. Fúróm facsavarom van, meg tudom csinálni, mert normális fából már csináltam. Ha befúrok ebbe a forgácsolt deszkába, az mennyire lesz tartós?

Köszi a válaszokat.


2016. nov. 1. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy rajz jó lett volna, mert így az összeillesztés mikéntje nemigen derül ki, de az se, hogy a polc az 1 db lapot jelent vagy mit ? Laminált lapnál nemigen szoktak csavarozni, mert az látszik, de ha nem zavar, akkor sem mindegy, hogy a csavarra milyen irányú erő hat majd.
2016. nov. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A polc állna a földön. Két oldala két lap. Pont mint egy H betű, csak a tetején is van egy lap, és szélesebb, szélessége 1,2 m, magassága 1 m. A kinézete nem számít ha csúnya is lesz a csavarozás, mert a kamrába kerül. Ezek szerint nem fog szétesni a csavarozástól 1-2 hónap múlva? Mosóporok, apróságok kerülnek rá, 10 kilónál nem lenne jobban terhelve.
2016. nov. 1. 08:39
 3/6 anonim ***** válasza:
A pozdorját nem kell fúrni, csak a csavart bele hajtani. Csak akkor kell esetleg fúrni ha fenn áll a szét feszités veszélye.
2016. nov. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdemes 'fatiplit' használni (kapható szálban, ezt darabolni kell, ill. már eleve méretre vágva), ezt a függőleges és a vízszintes elembe befúrva jó tartást ad a polcnak. Be is ragasztható, de anélkül is jól merevít. (pontos, preciz fúrást igényel!)

A lapok összefogására jó a konfirmátor csavar (guglizd meg), esztétikus kötés és jól tart a pozdorjában. Gyári bútoroknál is ezt használják.

E kettő használatával tartós és esztétikus polcot készíthetsz.


Az áthelyezhető polcokhoz használj 'polctartó csapokat', az előre elkészítet fúratokba tetszés szerint helyezheted, és erre a polclapot.

2016. nov. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
de ha csak 4 lapból fog állni akkor fenn áll a veszélye hogy súly hatására eldől és összeomlik.Valami merevítőt rakj a hátuljára,vagy egy teli lap vékonyabb falapot.
2016. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is csináltam ilyet csak csavarokkal és nem raktam a hátuljára merevítőt, ezért nagyon imbolygott oldalra
2016. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!