Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha valamilyen vastagabb...

Ha valamilyen vastagabb textil függönyt teszek fel az ablakra, az hangszigetelne?

Figyelt kérdés
Az ablak előtti beszélgetések nagyon zavaróak, a redőny le van teljesen engedve, de még így is eléggé behallatszik. Gondoltam még valamit fel tennék, hátha segít. Szerintetek?
2010. ápr. 28. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
sokat nem...cseréltesd ki az ablakokat, ha van rá keret
2010. ápr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy vastagabb (6-os) üveget méretre szabatsz, bekereteztetsz, majd felerősíted belülről az ablakszárnyra. Na AZ segít! És nem is túl drága.
2010. ápr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Új ablak, de sz@r.
2010. ápr. 28. 22:11
 4/10 A kérdező kommentje:
Volt már kinn üveges, azt mondta, hogy ha akarom megcsinálja, de szerinte nem sokat segítene, már én is néztem a neten duoablak.
2010. ápr. 28. 22:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy a harmadik réteg üveg milyen vastag, a légréteg hang -és hőszigetel, amit a lapok bezárnak.

A vastagabb textilfüggöny is elég jó hangszigetelő.

2010. ápr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az üveges nem ért hozzá. Minden hangszigetelő üveg vastag. És azért, mert NEM a közrezárt levegő hangszigetel, hanem az üveg tömege. (A közrezárt levegő csak hőszigetel.)


Nézd meg az ablakgyártók spéci hanggátló üvegezéseit. Mind vastag üvegből vannak.


Tehát a javaslatom továbbra is az üveges...


üvegszerkezet gáztöltés k-tényező (W/m2K) Rw-érték (dB)

6-16-4 LOW-E argon 1,1 35

8-16-4 LOW-E argon 1,1 36

10-16-4 LOW-E argon 1,1 38


(Forrás: [link]


Tehát ha vastagabb (az egyik) üveg, akkor a hőszigetelés (k érték) változatlan, a hangszigetelés (Rw érték) pedig javul.

2010. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én is próbálkoztam hangszigeteléssel az ablakon.De semmit nem ért!Csak kidobott pénz.A harmadik üveget is kipróbáltam egy ablakon,na az valamicskét használt,de sokat nem.Az ablak keret,és a beépítés is sokat számít.A vége az lett,hogy műanyagra cseréltettem az összes nyílászárót.Nem volt olcsó,de azóta nagyon jókat alszom,és a szél sem fújja a függönyt!! :)
2010. ápr. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nálunk már új ablakok vannak, de mintha rosszabb lenne, mint a régi (panelprogram). Egy kocsma van a ház alatt és nagyon zavar, még ez a függöny jutott az eszembe, hátha használna valamicskét.
2010. ápr. 29. 20:27
 9/10 anonim ***** válasza:

nyáron, még ha bukóra is lesz nyitva, akkor is mindent hallani fogsz...

szóval sztem ez inkább csak télen jó.

2010. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az más ha panelban laksz.Én is ott lakom,és ott cseréltem nyílászárókat.Az biztos,hogy a csere után,az ablakon nem jön be a hang,de a panelnak van egy nagyon jellegzetes tulajdonsága.Nagyon vezeti a hangot.Én sem tudtam ezzel csinálni semmit egy darabig.Aztán leszigeteltem a falakat a hálószobában.Nem volt olcsó,de nagyon megérte!Persze az egész lakásban mindezt megcsinálni,horror összeg.
2010. ápr. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!