Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Köszörű márka otthoni felhaszn...

Köszörű márka otthoni felhasználásra?

Figyelt kérdés
Gondoltam a Scheppach ra,az jó?Mik vannak még?Erős legyen ,ne gagyi.
2016. nov. 16. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérdés, mit értesz otthoni felhasználás alatt és mennyit szánsz rá?


Néztem ennek a Scheppach "márkának" a honlapját. Na itt aztán van mindenen. Ezek a betonkeverőtől kezdve a láncfűrészen át a kombinált gyalugépig mindent "gyártanak". A minőséget illetően nagy elvárásaid ne legyenek, egy átlagos kínai színvonalt tartok valószínűnek.


A köszörűgépeikből ez volt a legerősebb: [link]


Mondjuk erősnek éppen ezt se lehet nevezni, de a lényeg az lenne mire akarod használni, mennyire kell erősnek, minőséginek lennie.

2016. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát minden félére a ház körül :D,olyat akarok ami hosszú életű,az ára se legyen túl sok,bár nem tudom hogy átlagosan mennyi szokott lenni 1jobb mert még sose vettem.legyen jó pl késélezésre,ilyen -olyan kisebb vagy nagyobb munkákra,nem napi szinten használnám,csak mikor néha ritkán épp kell,szeretném ha évi 1x pl valami komolyabb dologra is be lehetne fogni,és mivel az árakat nem tudom egyenlőre azt mondom mindegy az ára,most fontosabb hogy jó legyen,de nem ipari minőség kell,hanem erős hobigép
2016. nov. 16. 17:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudni kell hogy minden Kínából származik. Még a japánok is :-)! Scheppach, Einhell, Ferm, Extol, egymindegy. Nagyjából ugyanaz a minőség. A lényeg, hogy garanciás legyen. Ha valami gyári baja van, az talán megmutatkozik jótállási időn belül, tehát vagy cserélik vagy javítják. Ház körüli barkács célra szerintem 200-300 wattos teljesítményű bőven elég.
2016. nov. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Einhellre visszatérve. Anno nagybátyám Németországból hozott a faternak egy kis sárga Einhell 100 wattos asztali köszörűt, használtan. Én, kis kóklerként,persze nem mindig rendeltetésének megfelelően használtam a gépet. Néha annyira felforrósodott, hogy tojást lehetett volna rajta sütni. Ha bele gondolok, miket kibírt szegény masina! De még mindig működik, kifogástalanul, eredeti csapágyaival, annak ellenére, hogy túl van már a 30-on. Igaz, azokat az Einhelleket még tényleg Németországban, német alkatrészekből rakták össze.
2016. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdeztem elsősorban hogy mire szánod, mert én ezeknek a kettős-köszörűknek nem nagyon látom értelmét átlagos otthoni felhasználásra.

Amire igazán használni lehet ezeket a gépeket:


- Erősen csorbult vágóélek nagyolása (konyhakés, balta, fejsze, véső)

- Élek sorjázása (darabolás utáni sorják, kisebb gyökölések)

- Esztergakések, csigafúrók élezése

- Erősen edzett alkatrészek durva utómunkája


Szerintem ezek nem tipikusan otthon előforduló munkák. Otthoni használatra egy szalagcsiszolónak sokkal több értelmét látom. Lehet velük fát, műanyagot, alumíniumot, acélt alakítani, a köszörűvel pedig csak acélt, mert a többi eltömíti a követ. Ráadásul egy szalag sokkal olcsóbb mint egy kő, sokkal többféle szemcsemérettel árulják őket, nem kell szabályozgatni őket stb...


Finom vágóéleket (konyhakés, olló) pedig nem köszörűvel élezünk, az csak elfogyasztja a vágóélt és az élminőség is durva lesz. Erre a célra olajos/vizes fenőkő kell, rongy/filckoronggal kombinálva. Esetleg ha vannak durvább hibák, azt a szalagcsiszolóval ki lehet venni.

2016. nov. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti:Németországban vagyok,szerinted az itteni Einhell az jó?

Utcsó:Ha tudnád mi minden munka van itt a tanyán :D,kell ide egy kettős köszörű.Aztán majd beszerzek egy szallagcsiszolónak való motort és gyártok magamnak.Ezek a balta élezés... épp szinte mindennapos dolgok erre felé és nincs csak egy sarokcsiszoló ,de azzal nem lehet mindent megcsinálni (szépen)

2016. nov. 16. 21:49
 7/8 A kérdező kommentje:
És még annyit hogy nézelődtem kicsit én is,és látam a metabo,makita,dewalt gépeket,ezek esetleg?Na meg mivek nekem csak kék bosch gépeim vannak így eszembe jutott hogy a köszörű is lehetne az,szerintetek?
2016. nov. 16. 22:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lenne Németországban az Einhellnek gyára. Mindent Kinában és Bulgáriában gyártanak. Lehet hogy a német piacra szánt termékek egy kicsit minőségesebbek. Nagyobb márkanevek jobb minőséget is feltételeznek, tehát az általad felsoroltak közül egyik sem lehet melléfogás.
2016. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!