Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Retesz, ék kiszerelése?

Retesz, ék kiszerelése?

Figyelt kérdés

Tudna nekem valaki segédanyagot adni ahhoz, hogy kell legszakszerűbben kiszerelni reteszt vagy éket?

Valamilyen netes leírás, vagy videó még jobb lenne.



2016. nov. 20. 18:20
 1/6 anonim válasza:
Értelmetlen kérdés.Nem a reteszt vagy az éket kell kiszerelni,hanem a gépelemet,amiben van.
2016. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A gépelemből kell kivenni a reteszt, amit tévesen éknek mondanak. feltéve ha a kérdező is erre gondolt: [link]

legegyszerűbben csípőfogóval szoktuk, illetve ha nagy, akkor a retesz egyik végébe átmenő menetet fúrnak, így a csavar becsavarásával a retesz kiemelkedik -kijön.

2016. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet én értem félre a kérdést, de nem tudom milyen szakszerű leírásra gondolsz ebben a témában? Mert ez nem egy túl bonyolult művelet, nem lehet róla túl sokat értekezni.


Fészkes retesznél, ha jól van kimarva a horony, fogóval kijön erőltetés nélkül, ha kicsit lazább az illesztés akkor kézzel is. Ez független a retesz alakjától.

Esetleg 2 csavarral meg lehet biztosítva, ezeket értelemszerűen először ki kell hajtani.


Orros ékekhez pedig van kiütőszerszám, de manapság ez már nem egy elterjedt kötés, kétlem hogy ilyennel találkoznál.


Ezen kívül vannak meg orr nélküli ékek, laposékek, nyergesékek, hengeres-ékek ezeknek a szerelése a beépítés konstrukciójától függ, általában van hely biztosítva a kiütésre, de ilyenekkel aztán meg végképp nem fogsz találkozni manapság, szóval szerintem kár is róluk gondolkodni.

2016. nov. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ajtoreteszt 4 csavar tartja,. Jobbmenetesek. Kicsavarod és ki is van szerelve. Az éket az ajto alol csak ki szoktam rugni. Teljesen jo megoldás. Javaslom neked is. Ha valami másrol van szo, akkor eröltesd meg magad és fogalmazz érthetöen!!!B+!
2016. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
TMK-s voltam, az első alkalommal mindjárt tettünk egy menetes furatot a retesz közepébe. A következőkben csak egy csavart kellett belehajtani és szépen kiemelte!
2016. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben az illesztés nem túl szoros akkor kombi vagy vizpumpafogóval egyszerűen kiveszed,ha berohadt vagy nagyon szoros akkor hidegvágóval szemből betámasztom,és finoman kalapáccsal ütögetve és közben billentve mindig kijön.Visszarakásnál érdemes vékonyan zsírozni,vagy ha van mégjobb vmilyen szerelőpaszta.
2016. nov. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!