Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen költségekkel és teendők...

Zoligeza kérdése:

Milyen költségekkel és teendőkkel jár, ha szeretnék a társasházi lakásom garázsában a meglévő 220V mellé 3 fázisú (3x16 A) aljzatot is kiépíteni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy jelenleg a teljesítménynövekedésnél 32A-ig nem kell csatlakozási díjat fizetni. Ezen felül a csatlakozási díja 3600 Ft/A+ÁFA.

2016. nov. 24. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
A kérdés nem teljesen világos, de ott fogyasztásmérő cserére lesz szükség. Tehát ingyen nem lessz.
2016. nov. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Az elvi menet a következő: Keresni kell egy, az áramszolgáltató által jóváhagyott, regisztrált villanyszerelőt. Ez legtöbbször az interneten elérhető. Érdemes több szakembertől is árajánlatot kérni, mert gondolom cél a költséghatékonyság. Ha megvan a kívánt szakember, akkor a vételezési helyen felméri a jelenlegi állapotot és eldönti,hogy alkalmas-e a rendszer a többletáram fogadására. Mivel társas házról van szó,feltételezem, hogy nem túl vaskosak a kábelek. Ha újra kell vezetékelni az adott szakaszt,akkor az már zsebbenyúlós igencsak. De ezt a szakember majd megmondja, hogy milyen vastag vezeték kell és kb milyen hosszúságban. Aztán előírás lett a szabványosított mérőhely...Vagyis csak az eu konform műanyag doboz jó, ami ha jól tudom, olyan 15ezernél kezdődik. Ezek után minden papírmunkát a szerelő intéz a szolgálató felé. Ha minden megfelelő, akkor a szolgáltató kivonul, cseréli az órát,hozza megszakítót,stb. Elvileg van olyan szabály is, hogy hány méter vezetékig állja a szolgáltató a vezetéket a csatlakozási pont és a vételezési hely között. Erről sajna nincs naprakész információm és lehet szolgáltatónként is eltérő a díjszabás. Mire ez körbefut, az kb 3-4 hónap. Érdemes elgondolkozni, hogy szükséges-e a 3x32A áramra. Ha igen,akkor a csatlakozási díj,a szerelő és a kellékanyagok ára szerintem a fél milla környékén fog megállni. De biztosat a szerelő mond.

Ha van még kérdés,privátban állok rendelkezésre!

2016. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A lakás kismegszakítóit hagynám fázisonként 16 A -en, ahogy most is van. Ahogy írtam, csak a garázsba szeretnék egy vagy két 3 fázisú csatlakozót. Jól gondolom, hogy új vezetéket is csak erre a helyre kellene behúzni, illetve a lakás villanyóra szekrényében a garázs kis megszakítóját bővíteni kellene még fázisonként (+2db) 16A -essel?

Vagy valamit rosszul értek?

2016. nov. 26. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!