Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Létezik 20mm külső átmérőjű...

Zoligeza kérdése:

Létezik 20mm külső átmérőjű cső 1 - 1,5mm falvastagsággal? Hol lehet ilyet kapni?

Figyelt kérdés
A csöveket col-ban (inch-ben) mérik. 1 col (inch) = 2,54 cm. De a 20mm-hez közeli colméret csak a 1/2"-os cső, ami kb 21,3 mm külső átmérőjű és ez nekem vastag már (kocsikerék tengely csapágy 20mm belső átmérőjű), ráadásul szeretném hajlítani is egy részét, és ehhez a 2mm falvastagság túl erős.

2016. nov. 28. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen létezik és kapni is lehet.


Itt pl. van 20*1,5 és 20*1-es acélcső is: [link]


Nem tudom a csapágyat miért említetted, de ha azt akarod ráilleszteni, akkor elárulom előre, hogy egy nyers csőre az nem fog menni. Ezeknek a csöveknek a gyártási tűrése általában +- 0,05-0,1mm, szóval vagy lötyögni fog rajta a csapágy, vagy rá se megy. Valami megmunkálásra mindenképp szükség lesz.

2016. nov. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A csapágykérdéssel kapcs. csak annyit, hogy nemcsak golyóscsapágy létezik. Van pl. siklócsapágy is. De ez pl. most tűgörgős csapágy, aminek van egy kis játéka, és jó lesz. (Leellenőriztem köracéllal)
2016. nov. 29. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!