Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fagycsap csere!? (lent)

Fagycsap csere!? (lent)

Figyelt kérdés

Ki kell cserélni a kerti kútnál a fagycsapot mert sajnos elhasználódott idővel.

Érdeklődtem mennyiért csinálják meg, úgy döntöttem saját kezembe veszem az irányítást, láttam már hogy csinálják, neki vágok! Megvettem a megfelelő fagycsapot és a hozzá tartozó tömítést és a szerszámot is(mert jól jöhet még máshoz is), mielőtt hozzákezdek azért ha valaki tud egy két tippet adni azt szívesen elolvasnám.

köszönöm!



2016. dec. 3. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha láttad már, hogy megy, akkor olyan sok okosságot már nem lehet mondani. Régit letekered (svédfogóval tartva az előtte lévő csövet, ha van, hogy ne az induljon meg, hanem a csap), a kendert leszeded (pl. fűrészlappal), újat teszel rá, aztán rátekered a fagycsapot, végül a hollandit összerakod.

Egy okosság van, amit nem árt megfogadnod: olyankor láss neki, amikor nyitva vannak a boltok, mert ki tudja, mi megy még tönkre menet közben, aztán nem tudod visszanyitni a vizet a házban sem emiatt.

Ha tettél volna fel fotót, akkor a speciális helyi sajátosságok alapján lehetett volna válaszolni.


De biztos, hogy rossz a fagycsap?

Nálam se lehetett elzárni, ahogy a múlt héten próbáltam, mert vékonyan folyamatosan folyt. Aztán 20-30 alkalommal elzártam-megnyitottam, hogy kidolgozza az év folyamán lerakódott vízkövet, és jó lett. Majd kicserélem jövőre, vagy két év múlva, de lehetőleg nyáron, nem ilyen időben.

2016. dec. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

jaja, a barkácsbolt jó, ha nyitva van.

régi kendert drótkefézni szoktam.

Én még az új kendert szoktam zsírozni is, meg alatta a menetet is, hátha később eszi meg a rozsda.



ne az olcsóbb fagycsapot vedd, ha van jobb is, meg méretbe is lehet

különbség.

2016. dec. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen jó ötlet, várok még hétfőig, biztos ami biztos hogy nyitva legyen a barkácsbolt ha úgy alakulna, megpróbálok majd képet készíteni :)

2016. dec. 4. 19:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is zárd el a vizet a fagycsap előtti szakaszon,nehogy meglepetés érjen! :DD

A többit már leírták :)

2017. aug. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!