Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fúrót használhatok csemperagas...

Fúrót használhatok csemperagasztó keveréséhez? Mekkora teljesítményűt válasszak?

Figyelt kérdés

Ez elég lenne hozzá?


[link]



2016. dec. 13. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak egy decit akarsz egyszerre keverni, arra elég. Ha egy vödörrel, akkor inkább 1200-1500W kéne.
2016. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hosszútávon nem ajánlott erre ilyet használni,de-1-1 vödör kikeverését még kibírja,főleg ha makita.

Ez azért van ,mert nagyon nagy és folytonos ellenállást fejt ki egy ilyen massza,és ezen gépek nem erre lettek tervezve,és könnyen túlterhelődhet,sőt extra nagy melegben simán leéghet a tekercse!

Szóval ha használod erre,1-1 vödörhöz ok,de csak ésszel,és szünetekkel,hogy tudjon lehűlni az a gép.

2016. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a watt számít, hanem a nyomaték. Én ezt használom évek óta [link]

Egy vödör anyaghoz meg elég a kőműves kanál is. Ha mégis mezei pisztolyfúrót akarsz használni a keveréshez, akkor mindenképp lassú áttétel + sűrű pihentetés.

2016. dec. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Fú, ez jól néz ki. :) viszont én amatőr felhasználó vagyok, nőként bizony leszakad a kezem, ha bekeverek 8 kg csemperagasztót, próbáltam kevesebbel, de valamiért nem lett ugyanolyan az állaga. Eddig nem tudtam fönteni hogy vegyek egy drágábbat, vagy egy olcsót, és egy olcsó keverőt mellé. De ugye nem ebből fogok megélni, csak pár alkalomra kell, így a keverő túlzásnak tűnik. Na csinálok egy új keresést nyomaték szempontjából is. :)
2016. dec. 13. 17:59
 5/6 A kérdező kommentje:

MEg ami eszembe jutott, az ez:


[link]


Merthogy van benne fokozatváltó. Úgy tűnt hogy nem egy nagy márka, így nem is fogom annyira sajnálni. :D

2016. dec. 13. 18:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Kőműveskanállal nem tudod tendesen kikeverni, esetleg egy kis tálban, nagyban mindig csomós marad. Ezek a modern zsákos cuccok (ragasztó, glett, kiegyenlítő) kifejezetten keverőszárhoz készülnek.

Én fúrókalapáccsal kevertem. Annak kisebb a fordulatszáma, nagyobb a nyomatéka.

A fokozatváltós fúrógép talán jó lehet.

Arra figyelj, hogy habarcskeverő szárat vegyél, ne festékkeverőt.

2016. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!