Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » SOS! Pillanatragasztót, vagy...

SOS! Pillanatragasztót, vagy átlag ragasztót mivel tudnék feloldani fa anyagon, sérülésmentesen?

Figyelt kérdés

Kicsit bosszantó! =(


Szóval az történt, hogy nevelt lányom a laptopját (egy régebbi, nagy kockalaptop) képes volt a fa bútorasztalra felragasztani, a zongora mellett. >(

Az odáig oké, hogy Ő a saját számait fel akarja venni zongorán, és odateszi a gépét... DE minek RAGASZTANI!

Ez mindegy is.... hosszú történet lesz ebből.


Lényeg az, hogy valahogy fel kéne OLDJAM. =( Egyszerűen kétségbe vagyok esve! Ha feltépi a fát, akkor a bútornak ugye annyi, dobhatom ki a kukába. Pedig az egyik legjobb bútor, ráadásul központi helyen van.


Úgy gondolom, esetleg, abból ami kilátszik a ragasztóból, hogy valami TESCO-s pillanatragasztó lehetett.

A gép négy jó nagy kibarkácsolt lába (mert ennek a liba lányomnak bezzeg volt esze lábakat barkácsolni neki, hogy legyen hűtése), kb úgy egyenként 4-5 cm2 van odatapasztva, sajnos elég masszívan.


KÉREM, aki tud, adjon bármi tippet pillanatragasztó oldására! =( Kétségbe vagyok esve....


Egy ponton ki volt folyva a ragasztó.... onnét kis szikével tudtam mintát venni, tudok kísérletezni.

Elsőre pl. megpróbáltam gyógyszertári etil-alkohollal, az volt kéznél..... sajna semmi! =(


Előre is minden jó tanácsot köszönök!

A kölyök szidására pedig ne is fordítsatok időt, inkább csak a megoldásra!


2016. dec. 20. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy kép az asztalról és a ragasztásról sokat segítene. A pillanatragasztót amúgy acetonnal meg lehet próbálni oldani. A hőt sem szereti a pillanatragasztó, a kérdés az, hogy kellően fel lehet-e melegíteni az asztal károsodása nélkül.
2016. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Debonder, makett boltokban kapható "ragasztó oldószer"
2016. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Hővel nem jó ötlet, mert mérgező gázok szabadulhatnak fel. Próbáld meg a WD40-t.
2016. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Aceton megpuhítja a pillanatragasztót, ebből kiindulva a gumilábakat a lehető legvékonyabbra (kb. átlátszóságig) lefaragnám eleinte sniccerrel, majd ívesen két kézbe fogott borotvapengével.

Megpróbálnám a ragasztót is megfaragni ez utóbbival, akár jó eredményt is el tudok képzelni, hiszen a műszaki rajzlapból így láthatatlanul ki tudtuk vágni a hibás tusvonalat.

Ha a ragasztó nem faragható, úgyis veszett fejsze a lakk épsége, acetonnal felpuhítanám a pillanatragasztót, majd lekaparnám, a bútort átcsiszol(tat)nám, lakkoz(tat)nám, de el aligha dobnám, ha egyébként szép darab.

Még azt is el tudom képzelni, hogy a zsilettpengés vágással a pillanatragasztó legalsó rétege a lakk legfelső rétegével együtt pattog le, és nem/alig marad nyoma. Nagyon lassan, apró mozdulatokkal, jó fény és nagyító alatt dolgoznék, nehogy fokozzam a kárt.

2016. dec. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3! "Próbáld meg a WD40-t." Én elhiszem a joszándékodat!
2016. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

='(

Szóval a WD40 csak egy parasztvakítás?

2016. dec. 22. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!