Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi hősugárzókat hol tudok...

Régi hősugárzókat hol tudok javíttatni?

Figyelt kérdés
2017. jan. 1. 07:47
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Villany szerelővel pl. De ha szét tudod szedni akár te is mert a vezetékek szoktam megégni vagy a kapcsolója, netán az izzószál kiég de az csere, vagy a termosztát. Jó én értem ezeket hobbi szinten de ahogy írtam is pl úgy, de kérdezgessél üzletekbe eladókat meg ilyesmi.
2017. jan. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Általábsn már sehol. Mèg sok ùj gèphez sem dzerezhető be alkatrèsz, règiekhez mrg plána. Megbarkácsolásèrt meg rgy ùj árát kèrik el, a sok ráfordìtott idő miatt. Valsmint a fogyasztói zársadalomban a lènyeg s vásárlás ès nem a javìtás
2017. jan. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Manapság már semmit nem javítanak. Esetleg elvétve valamelyik "műkedvelő".
2017. jan. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem éri meg, mert a ráfordított energia és pénz sokkal többe kerülne mint maga a készülék.

persze csak akkor ha pár ezer forintos lakossági készülékről van szó, nem pedig egy több száz ezres ipari gépről.

2017. jan. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Régi, orosz hősugárzó, de nagyon jól melegít, ezért szeretném megcsináltatni.
2017. jan. 1. 21:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok villanyszerelő, de úgy tudom, Oroszországban még ma is földeletlen csillagpontú az elektromos hálózat, míg nálunk földelt.

Ha hivatalos üzletben vettétek a hősugárzót, ez nem okoz bajt, mert azok szakszerűen át lettek alakítva a hazai szabványnak megfelelőre, ám ha magánimporttal került az országba, esetleges zárlatosság esetén áramütés érhet titeket!

2017. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bármelyik idősebb műszerész, esetleg vállalkozó kedvű tv-szerelő megcsinálja neked.

más: olyan nincs, h az elektromos hősugárzó "olyan jól melegít". Az azonos teljesítményűek közül minden egyes darab egyformás jól melegít. Itt nem áramol ki levegő a szabadba, nincs tökéletlen égés, a felvett elektromos teljesítmény 100%-a hővé alakul!

Azzal viszont vigyázz, hogy az elektromos fűtés rendkívül drága. Mi a legkisebb szobát fűtöttünk hősugárzóval régebben, és nem lepődtünk meg a havi 40ezer ft-os villanyszámlán.

2017. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Munkahelyre kell, a villanyszámlát nem én fizetem.
2017. jan. 5. 05:10
 9/9 anonim válasza:
Bármelyik háztartási gépszerelő meg tudja őket javítani, feltéve, ha olyan problémája van, amely egy alkatrészcsere esetén megoldható. Sajnos azonban előfordulhat az, hogy némely alkatrész vagy ahhoz hasonló paraméterekkel rendelkező már nem szerezhető be, ilyenkor sajnos már egy jó háztartási gépszerelő sem tud segíteni. Mindenesetre egy próbát megér.
2017. jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!