Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Valaki rá tudna vezetni hogy...

Valaki rá tudna vezetni hogy tudok tökéletes erős műanyag alkatrészeket önteni házilag?

Figyelt kérdés
Nem találtam a neten erre vonatkozó leírást pedig jelen helyzetemben szükségem lenne elég sok erős tartós műanyag alkatrészre. Forma elkészítésére és ötvözetekre is és az öntésre is. Köszönöm.

#műanyag #öntés #alkatrészgyártás
2017. jan. 5. 22:56
 1/10 nemma ***** válasza:

" Forma elkészítésére és ötvözetekre " Műanyag ötvözet?! Vagy csak furcsán fogalmaztál és az öntőformára gondoltál?

Árulnak különböző polimer pasztillákat, amiket be lehet olvasztani. Vagy mire gondoltál? "Lépésről-lépésre" leírásra?

2017. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

túl sok a kérdés.

Egy wikipédia szerű leírás vagy egy iskolai tananyag vagy bármi amiből bármi fogalmam lehet hogy gyártsak műanyag alkatrészeket.

2017. jan. 5. 23:40
 3/10 nemma ***** válasza:

Ezzel még mindig nem tudom, ezért sok a kérdés, "nulláról", vagy már van bármi fogalmad róla?


[link]


[link]

2017. jan. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Annyira nulláról hogy a szakmámban tanultam a forgácsolásáról de nem az öntéséről.
2017. jan. 6. 00:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy kicsit angol még nem olvastam bele mert késő van de szerintem nem ezt keresem. Kicsitt interaktív tananyagot keresek.
2017. jan. 6. 00:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig dolgoztam egy cégnél, ahol rendszeresen öntöttek műanyagot és csináltunk öntőformákat is, bár nem ez volt a fő profil. Annyit az elején megjegyeznék, hogy az öntőforma legyártása a fő kihívás mindig.


- Ugye egyrészt vannak fröccsöntő gépek, ezeknek másféle negatív kell, de igazából ezt felesleges is szerintem tárgyalni, mert otthoni körülmények között, drága, körülményes, gazdaságtalan a fröccsöntés. A gyári gép drága, nagy, rengeteget fogyaszt. Láttam már "házilag" épített kis fröccsöntőt is, de igazából ennek a kivitelezése is feltételez egy viszonylag jól felszerelt gépműhelyt, szóval felmerül a kérdés, mennyire tekinthető ez "otthoni" kivitelezésnek?

[link]

Itt is írja a végén, hogy kis sorozatok, egyedi darabok gyártása nem gazdaságos, mert baromi drága a gép meg a szerszám is.


- Másik lehetőségként maradnak az epoxik, akrilgyanták. Itt az öntés nem bonyolult, kivitelezhető házilag. Kikened a negatívot formaelválasztóval, hogy ne ragadjon bele. Kiválasztod a megfelelő tulajdonságú epoxit, akrilt, lehetőleg valami lassabb kötésűt, hogy a színezőt legyen idő hozzáadni. Kiméred, kikevered a két komponenst, hozzáadod a színezőt, majd szépen a formába öntöd. Megvárod míg megköt és kiveszed a formából. Gyakorlatilag ennyi. Ugye itt a késztermék térbeli bonyolultságának van egy bizonyos határa, attól függően hogy az alapanyag mennyire jó kitöltő.


A fő probléma, mint az elején is említettem az öntőforma kivitelezése. Ez régebben egy külön szakma volt, házi körülmények között nehezen kivitelezhető, persze kérdés mit tekintünk "házi" körülményeknek?


-A korszerű megoldás: CNC-n kimarni. Itt valamikor nincs is szükség utómunkára, ha a kész darab felületi minősége nem kívánja azt meg. Bonyolult formáknál marad a huzalszikra.


-A régi megoldás: Fából vagy valami könnyen megmunkálható anyagból kifaragod a munkadarabot. Ha vannak pontossági, síklápúsági, stb. követelmények, akkor marógéppel célszerű utánamenni a kézi munkának. Ezután a kész munkadarabot, átmásolod pantográffal negatívként a fémbe. Ugye az előgyártmány lehet nagyobb mint a kész darab, mert a pantográf tud arányosan kicsinyíteni, ez megkönnyíti a munkát. Miután végeztél a pantográfozással, kicsiszolgatod, polírozgatod a formát és már kész is az öntőforma. Nem egyszerű feladat.


-Otthoni tákolásként lehet próbálkozni gipsz negatívval is, de az inkább csak kísérletezgetésre felel meg.

2017. jan. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 köszönöm a választ igen részletgazdag csak keveslem. Még többet akarok tanulni a témáról :)
2017. jan. 6. 11:00
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a legzavaróbb hogy azt is vennem kell amit gyártani akarok.
2017. jan. 6. 11:11
 9/10 A kérdező kommentje:
Kitaláltam műanyag helyett csöveket és lemezeket használok. Azért köszi a választ de már nem kell műanyag megmunkálással bajlódjak.
2017. jan. 6. 11:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Műanyagot csak fröccsönteni lehet mert nem folyik rendesen.

Ha erös alkatrész kell miért nem aluból öntöd ki?

2017. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!