Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fabarkácsolás. Melyik összeill...

Fabarkácsolás. Melyik összeillesztési mód a stabilabb? (KÉP)

Figyelt kérdés

Bal vagy jobb oldali? Esetleg van másfajta összeillesztés is?


[link]


2017. jan. 9. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik se ad erős kötést. Itt jól összefoglalták a sarokkötéseket, lehet válogatni:

[link]

2017. jan. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz nagyon faszák! Az ollós csapozás megtetszett.
2017. jan. 10. 00:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Én köldökcsapolással csináltam asztallábat, nagyon stabil lett, és az akkori szerszámozottságommal is nagyon egszerű volt elkészíteni.


https://www.youtube.com/watch?v=jFPLFyxkhzc&t=3s


Innen vettem az ötletet.

2017. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha úgy szeretnék építeni valamit hogy ne kelljen ragasztani és könnyen szétszedhető összerakható legyen (mint az IKEA búturok) ahhoz milyen kötések léteznek?
2017. jan. 10. 21:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Léteznek ehhez külön kötőelemek, bár akkor is érdemes amit lehet stabilan ragasztani. Korpuszösszehúzó, exceneteres összehúzó, konfirmátor csavar, menetes betét (tessauer csavar), hogy csak párat említsek. De általában ha lehet, akkor jobb mellőzni szerintem, stabilabb lesz a bútor.
2017. jan. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!